VIDEO Hromadná bitka v rakúskej lige, 239 trestných minút

Bitka Kristana a SwettehoBitka Kristana a Swetteho

ZÁHREB - Otvárací zápas štvrťfinálovej série rakúskej hokejovej ligy (Erstebankliga) medzi Medveščakom Záhreb a EC Klagenfurt priniesol jasný triumf hostí v pomere 4:0. Viac ako výsledok však zaujala hromadná bitka v závere druhej tretiny, do ktorej sa zapojilo množstvo hráčov, vrátane oboch gólmanov. Podobné zábery v tejto sezóne prichádzali skôr z KHL, kde sa o takúto "zábavu" starajú hráči Víťaza Čechov.

Všetko odštartoval v 40. minúte za stavu 0:3 škaredý zákrok Kanaďana Franka Banhama z domáceho tímu na útočníka Klagenfurtu Stephana Geiera. Spočiatku to síce vyzeralo, že v hre sa bude pokojne pokračovať ďalej a vinník zamieri predčasne pod sprchy, avšak emócie boli silnejšie a na ľade sa rozpútal skutočný boj, v ktorom hrali hlavnú úlohu päste.

Rozhodcovia mali čo robiť, aby situáciu aspoň čiastočne upokojili. Napokon rozdali v čase 39:42 až 239 trestných minút, pričom tresty do konca zápasu dostalo spolu 9 hráčov.

"Bonbónikom" pre fanúšikov bol pästný súboj brankárov. Slovinec Robert Kristan, známy aj z účinkovania na svetových šampionátoch, v domácom drese a Rakušan Rene Swette si to rozdali vo férovom súboji, ktorý je na európskych klziskách skôr raritou.

• Zdroj: športky, ts, youtube