VIDEO Futbalový víkend: Terminátor, rabona, Messi 50

Nicklas BarkrothNicklas Barkroth Zdroj: internet

LISABON - Druhý marcový futbalový víkend priniesol množstvo nádherných, ale aj kurióznych momentov. O body sa bojovalo po celom svete a niektoré udalosti sa oplatí vidieť. Nezastaviteľný kanonier Messi, fantastická gólová prihrávka švédskeho mladíka v Portugalsku, geniálna brazílska technika v Číne, vietnamské (ne)vylúčenie, "terminátor" z Ghany na Ukrajine či deväťgólová prestrelka v Argentíne sú udalosti, ktoré určite stoja za pozornosť.

Pre fanúšikov Lionela Messiho tu máme exkluzívne video jeho 50 gólov, ktoré už nastrieľal v tejto sezóne a pokračuje tak v pretekoch o kráľa strelcov v španielskej lige. V Primer Divisón sa tešil 30 krát, ale na Cristiana Ronalda má stále dvojgólovú stratu. Okrem toho zaznamenal 12 zásahov v Lige majstrov, 3 v španielskom Superpohári, 2 v domácom pohári, 2 na MS klubov a 1 v európskom Superpohári.

O tom, že asistencia môže byť niekedy krajšia ako samotný gól presvedčil švédsky futbalista Nicklas Bärkroth (20) v drese portugalského tímu Leiria. Mladík zo Škandinávie, ktorý už ako 15-ročný debutoval vo švédskej najvyššej súťaži aktuálne hosťuje v na Pyrenejskom polostrove z IFK Göteborg. Leiria je síce na poslednom mieste portugalskej ligy a neuspela na pôde Bragy, ale asistencia na gól Bruna Moraesa potešila oko každého fanúšika. Tzv. rabona z pravačky Bärkrotha milimetrovo našla hlavu spoluhráča a ten znížil na konečných 1:2.

Takmer z podobnej pozície strelil nádherný gól brazílsky futbalista Dario Conca v službách čínskeho majstra Guangzhou. Jeho exportná strela tesne pred koncom prvého polčasu perfektne zapadla do horného rohu bránky. Gól sa napokon ukázal ako víťazný a domáci si pripísali v prvom kole nového ročníka tri body po výhre 2:1.

V Ázii ešte zostaneme, keďže práve tu sa často dejú až absurdné kuriozity. Jednu z nich mali možnosť vidieť diváci vo Vietname. Zápas 9. kola Thanh Hoa - Hai Phong bol jasnou záležitosťou domácich, ktorí zvíťazili 3:0. V 73. minúte udelil hlavný rozhodca druhú žltú kartu a následne aj červenú obrancovi hostí Huu Phuocovi, ktorý mal v pokutovom území faulovať súpera. Phuoc sa smutne pobral do šatne a ešte na ploche si vyzliekol dres. O pár sekúnd však spoluhráči volali "previnilca" späť do hry, keď do diania zasiahol asistent arbitra na čiare a po krátkej debate s hlavným rozhodcom napokon odvolali penaltu aj červenú kartu. Dôvod zostáva tajomstvom, možno aj simulovanie domáceho hráča.

Ghanský stredopoliar Derek Boateng z tímu Dnipro Dnipropetrovsk pobudol na trávniku v zápase 22. kola ukrajinskej ligy proti Vorskla Poltava iba 82. minút, keď sa musel po druhej žltej karte porúčať. V priebehu desiatich sekúnd poslal na trávnik hneď trojicu hráčov súpera, za čo by sa nemusel hanbiť ani filmový "terminátor".

Deväť gólov v jednom zápase. Z toho síce tréneri rozhodne nadšení byť nemôžu, ale fanúšikovia podobné prestrelky milujú. Zvlášť vtedy, ak sa podobné futbalové divadlo udeje v Argentíne. Výsledkom 4:5 sa skončil šláger tamojšej Clausury medzi Bocou Juniors a Independiente. Domácich môže strata mrzieť o to viac, že ešte v 89. minúte viedli 4:3, aj keď spočiatku prehrávali 1:3 a do vedenia sa dostali až v 74. minúte. V predposlednej minúte však vyrovnal Farias a ten istý hráč v piatej minúte nadstaveného času skompletizoval hetrik a zariadil cenný triumf hostí.