VIDEO Košice vyhrali druhý duel v Bystrici a majú mečbal

ilustračné fotoilustračné foto Zdroj: SITA

Banská Bystrica - Vo štvrtom štvrťfinále HC'Banská Bystrica prehrala s úradujúcim majstrom 1:3, na zápasy vedú Košice 3:1 a už v ďalšom zápase doma môžu rozhodnúť štvrťfináiovú sériu vo svoj prospech.

Košičania vedomí si dôležitosti zápasu, si už ďalší omyl nepripúšťali a bol to úplne iný tím ako deň predtým, živší, agresívnejší, tvorivejší. Keby po prvej tretine viedli o tri, nikto by sa nečudoval. Možností mali dostatok, v 3. min nepremenil v oslabení samostatný nájazd Spilar, v 5-tej spálil tutovku Jenčík, Miklík v 11. min neuspel v samostatnom nájazde a o dve minúty neskôr strelu Pašeka odpálil z bránkovej čiary Cebák. Jedine Dravecký uspel v oslabení už v 3. min, keď prestrčil puk slabúčko pomedzi chrániče Chorošuna. Domáci gólman však svoje mužstvo podržal a vlieval mu nádej na ďalšie víťazstvo. Košičania si narobili problémy pri vylúčeniach, domáci sa naštartovali a ku koncu tretiny aj podkurovali. V 16. min ešte Hričina príležitosť nepremenil, v 18. min sa skončila naprázdno 19-sekundová presilovka o dvoch hráčov, vzápätí však Kútny po Grmanovej strele doraz v 19. min puk do siete.

V druhej tretine padol jediný gól, v 36. min sa tak dlho Heizer, Cebák a Bambúch zahrávali pred vlastnou bránkou, že o puk prišli a Spilar našiel medzeru pri pravej žŕdke. Veľa šancí v strednej časti hry si mužstvá nevypracovali, hra sa kúskovala, viac sa bojovalo ako tvorilo a vzrušil už len Zuzinov teč tesne vedľa a Pulliainova málo umiestená strela v 38. min.

V tretej tretine nič domácim nezostávalo, len pritlačiť, no už v 41. min sa mohlo skóre meniť v prospech Košičanov, keď netrafil prázdnu bránku Dravecký. 'Baranom' citeľne chýbal zranený najproduktívnejší hráč Jokila, Košičanom zasa viac šťastia, pretože Mlynarovičov teč v 44. min opäť zaváňal gólom a aj Dravecký v 47. min minul zblízka bránku v nádejnom postavení. Domácim pri Kubkovej strele a Češíkovej dorážke svitla nádej na vyrovnanie, Hylák však zachránil a 'barani' potom nedobyli jeho bránku ani v štyroch presilovkových minútach. V samom závere mal na hokejke vyrovnanie Grman i Cebák a po oddychovom čase sa pobral z bránky 79 sekúnd pred koncom aj Chorošun. Pri power-play inkasovali domáci do prázdnej bránky tretíkrát, 21 sekúnd pred koncom z hokejky Draveckého.

HC'05 B. Bystrica - HC Košice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 19. Kútny (Grman) - 3. Dravecký (Martin CHovan), 36. Spilar (Mlynarovič, Jenčík), 60. Dravecký. Rozhodcovia Baluška, D. Konc - Snášel, Rovenský, vylúčení 2:6, presilovky 1:0, v oslabení 0:1, 3149 divákov. Na zápasy 1:3.

Banská Bystrica: Chorošun - M. Grman, Novajovský, Brňák, Cebák, Kubka, Bambúch, Beňa - Ján Sýkora, Jabrocký, Kristoffersson - Miroslav Hlinka, R. Heizer, Kútny - L. Novák, Češík, M. Kokavec - Zuzin, Pulliainen, Hričina

Košice: Hylák - J. Tabaček, Homer, Kolba, Šeda, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - Dravecký, Hvila, Pašek - Zálešák, Kristek, P. Bartoš - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Spilar, Mlynarovič, Matúš Chovan.

<embed src='https://a.static.huste.tv/fileadmin/templates/swf/HusteMainPlayer.swf' type='application/x-shockwave-flash' allowscriptaccess='always' allowfullscreen='true' flashVars='basePath=https://sport.huste.tv/&amp;videoId=12621&amp;autoPlay=false&amp;themeColor=0xdd6401&amp;ui=uiPlay|uiVolume|uiFullScreen|uiLargePlay|uiHD|uiSeek|uiSeekFullScreen|uiLogo&amp;i=https://a.static.huste.tv/img/2012/03/12/610xo/12-03-12-h-hc-05-banska-bystrica-hc-kosice.jpg&amp;em=1' width='560' height='315' />
</object>

Milan Staš, tréner B. Bystrice: "Posledný krok býva vždy najťažší a my ho chceme Košičanom ešte sťažiť. Zápas sme nezačali najlepšie, urobili sme v obrane veľa chýb, podarilo sa nám síce vyrovnať, no súpera sme nechali ísť do vedenia. Potom sme sa sústredili na tlak, chýbalo nám však v útočnom pásme väčšie majstrovstvo. Aj keď sme prehrali, s nasadením som spokoný, až na tie chyby v obrane. Diváci nás prefektne povzbudzovali a my si chceme ešte predĺžiť sezónu a vrátiť sa späť."

Miroslav Ihnačák, kouč Košíc: "Ako na každý iný zápas sa pripravíme aj na piaty, máme psychickú výhodu a divácku oporu. Zápas sme mohli rozhodnúť už v 1. tretine, s tromi, či štyrmi samostatnými nájazdami. Boli sme však aktívnejší, lepšie sme korčuľovali, vytvorili šance a zaslúžene vyhraii."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv