VIDEO Bilbao dokonalo senzáciu, ManUtd sa lúči s EL

Fernando Llorente sa teší z góluFernando Llorente sa teší z gólu Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Manchestru United skončili účinkovanie v pohárovej Európe. Po tom, ako sa porúčali z Ligy majstrov po skupinových bojoch, znamenalo pre nich konečnú už osemfinále Európskej ligy, keď v dvojzápase so španielskym Athleticom Bilbao prehrali oba súboje.

Na Old Trafforde prehrali zverenci Alexa Fergusona 2:3 a tak museli naháňať výsledok v Baskicku. Lenže domácich dostal do vedenia už v 23. minúte Fernando Llorente a anglický majster potreboval na postup streliť minimálne tri góly. Divákov na San Mames rozjasal v 65. minúte Oscar De Marcos a skorigovanie výsledku Rooneym už nič nezmenilo na fakte, že manchesterský klub sa už v tejto sezóne môže sústrediť na domácu súťaž.

"Na tento zápas nikdy nezabudnem. Píšeme nové, krásne dejiny Athletica," vyhlásil v návale emócií De Marcos. "Nemyslím si, že by nás podcenili. My sme odohrali dva vynikajúce zápasy. Mali sme však pred súperom rešpekt, hoci musel v odvete streliť dva góly. Užijeme si krátke oslavy a budeme sa pripravovať na ďalšieho súpera," dodal De Marcos.

Holandský Alkmaar si vybudoval doma sľubný dvojgólový náskok, no ten bol na ihrisku Udinese vymazaný za štvrťhodinku. Naviac, hostia už v prvej minúte prišli o vylúčeného stopéra Nicka Viergevera. Do prestávky však zdvihol postupovú vlajku holandského tímu Erik Falkenburg a domáci už potrebné góly nedokázali pridať.

V rámci prvého bloku stretnutí postúpil aj druhý španielsky tím - Valencia si bez problémov ukontrolovala dvojgólový náskok z prvého duelu, keď remizovala na pôde PSV Eindhoven 1:1. Štvrtým štvrťfinalistom sa stal nemecký Hannover, ktorý v domácom prostredí rozstrieľal Standard Liege 4:0.

Athletic Bilbao - Manchester United 2:1 (1:0) - prvý zápas: 3:2
Góly: 23. Llorente, 65. de Marcos - 80. Rooney

Hannover 96 - Standard Liege 4:0 (2:0) - prvý zápas: 2:2
Góly: 4. Abdellaoue, 21. a 73. Kanu (oba vlastné), 90.+3 Pinto, ČK: 58. Gakpe

PSV Eindhoven - FC Valencia 1:1 (0:0) - prvý zápas: 4:2
Góly: 63. Toivonen - 47. Rami. ČK: 89. Rami (Valencia)

Udinese Calcio - AZ Alkmaar 2:1 (2:1) - prvý zápas: 0:2
Góly: 3. a 15. Di Natale - 31. Falkenburg. ČK: 1. Viergever (AZ)