VIDEO Trenčín pod Tatrami nevyužil šancu na postup

Hráč Popradu Ľubomír Vaic pred brankárom Trenčína Vladimírom KováčomHráč Popradu Ľubomír Vaic pred brankárom Trenčína Vladimírom Kováčom Zdroj: TASR

POPRAD - Domáci nastúpili s imperatívom zvíťaziť už aj s nedoliečeným Krotákom a bol to práve popradský kapitán, ktorý v 4. minúte takmer otvoril skóre. Trenčania však "kamzíkom" nedovolili dostať sa do úvodného tlaku a vstup do duelu si postrážili.

Ani v ďalšom priebehu sa Podtatranci nevedeli dostať do útočného tlaku, trenčianska defenzíva i v oslabeniach pracovala ako hodinky a domácich takmer k ničomu nepustila. Podtatranci dokonca opečiatkovali žŕdku, no svojou šancou pohrdli a v 17. minúte pykali. Po strele spoza obrancu namieril do siete Šťastný a poslal vojakov do vedenia - 0:1.

Poprad sa nevzdal, v 22. minúte zobral veci do vlastných rúk kapitán Kroták a prekonal Kováča - 1:1. Prešlo len 67 sekúnd a Rapáč zrazu švihom dostal Poprad do vedenia. Mužstvám išlo o veľa a hráči boli vyhecovaní až na maximum, čo vyústilo k mnohým šarvátkam a vylúčeniam. Dukla mohla vyrovnať Tyborom, či Sojčíkom, ale Melicherčík odolal.

Vyrovnaný a emóciami nabitý hokej pokračoval aj v tretej časti. Šance sa rodili na oboch stranách a Kováč i Melicherčík sa museli mať na pozore. V 50. minúte sa hostia takmer radovali, poloprázdnu bránu však po Pardavého prihrávke Fabuš minul. V záverečných minútach Dukla vsadila všetko na jednu kartu, vysunula forčeking a zvýšila útočné snaženie, ktoré malo vyústiť v jediný cieľ - vyrovnať. Gól však po tlaku Balánovho útoku mohol padnúť práve na opačnej strane, Kováč držal Trenčín nad vodou. V poslednej minúte si Trenčania vyžiadali oddychový čas, odvolali gólmana, no vďaka vylúčeniu obrancu Bira a trénera Kalábera za hodenie predmetu na ľadovú plochu dohrávali posledné sekundy len v trojici

HK Poprad - Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) - stav série: 2:3

Góly: 22. A. Kroták (Fabian), 23. R. Rapáč (Škovira, Fabian) - 17. A. Šťastný (J. Gašparovič, M. Daňo)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše Kaláber (tréner Trenčína) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R.Lauff, J.Konc - M.Korba, Mir.Valach, 3 080 divákov

Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Fabian, Malina, Tavželj - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - Škovira, A. Kroták R. Rapáč - Svačina, Strömberg, S. Takáč - Homa

Trenčín: V. Kováč - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, M. Imrich, Nechala - P. Fabuš, Melichárek, Pardavý - M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - O. Mikula, M. Filo, P. Kopecký

Ladislav Svozil (tréner Popradu): "Stretnutie bolo od začiatku vyrovnané. Chceli sme si vytvoriť tlak, Trenčín však bol v osobných súbojoch dôrazný a ťažko sme sa presadzovali. Po prvej tretine sme si v šatni povedali, že musíme zvýšiť početnosť streľby. Hneď naše dve strely na začiatku druhej časti skončili v bráne a dostali sme sa do vedenia. Do konca zápasu ostávalo ešte veľa času a aj šancí bolo mnoho. Sme radi, že sme to zvládli. Do Trenčína ideme s tým, že sa chceme do Popradu ešte vrátiť."

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas. Od začiatku sme mali dobré nasadenie. Bolo to o prvom góle, ten sme strelili my. Na začiatku druhej tretiny sme poľavili a dostali sme dva góly z diaľky. Aj naďalej sme sa snažili byť aktívny. Vypracovali sme si šance, ale nepremenili sme ich. Nevadí, podali sme dobrý výkon. Pozeráme sa na nedeľu a budeme chcieť sériu rozhodnúť."

• Zdroj: SITA, huste.tv