VIDEO Inter zakopol s Bergamom, Cavani zachránil bod

Diego Milito a Cristian Raimondi Diego Milito a Cristian Raimondi Zdroj: SITA

RÍM - V prvom nedeľňajšom zápase 28. kola talianskej Serie A zvíťazili futbalisti Cagliari nad Cesenou 3:0. Hostia, ktorí zostávajú na poslednom mieste tabuľky, dohrávali bez dvoch vylúčených hráčov a dva góly inkasovali z pokutových kopov.

Siene po sérii troch víťazstiev v rade uštedrila prehru 0:2 zachraňujúca sa Novara, ktorá však napriek plnému záberu zostáva v pásme zostupu.

Nečakaná je prehra rímskeho Lazia na pôde Catanie. V nepresvedčivých výkonoch pokračoval milánsky Inter, keď na domácej pôde iba remizoval s Bergamom.

Útočník Edinson Cavan zachránil dvomi gólmi v poslednej desaťminútovke Neapolu remízu 2:2 na ihrisku Udinese. Domácich poslal do vedenia v 28. minúte stredopoliar Giampiero Pinzi. Sedem minút po prestávke poistil vedenie kapitán Antonio Di Natale. Tridsaťštyriročný útočník si pripísal devätnásty gól v sezóne a na najlepšieho strelca súťaže Zlatana Ibrahimoviča z AC Miláno stráca jediný zásah. Udinese po hodine hry oslabil vylúčený Diego Fabbrini a jeho spoluhráči sľubne rozohratý zápas do víťazného konca nedotiahli. Uruguajský strelec Cavani síce v 73. minúte nepremenil penaltu, ale o osem minút už znížil a päť minút pred koncom osemnástym ligovým zásahom v sezóne zariadil deľbu bodov.

Cagliari - Cesena 3:0 (2:0)
Góly: 14., 45., 57. Pinilla (druhý a tretí z 11 m), ČK: 60. Colucci, 78. Rossi (obaja Cesena)

Udinese - Neapol 2:2 (1:0)
Góly: 28. Pinzi, 52. Di Natale - 81. a 85. Cavani, ČK: 60. Fabbrini (Udinese) po druhej ŽK
Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 54. min.

• Zdroj: TASR, ČTK, dailymotion