VIDEO Philadelphia ukončila šnúru Pens, prihrávka Hossu

Timonen, Hartbell a BriereTimonen, Hartbell a Briere Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Hossa prispel v noci na pondelok v NHL 43. asistenciou v sezóne k víťazstvu Chicaga nad Washingtonom 5:2.

Anaheim s Ľubomírom Višňovským podľahol na domácom ľade Nashvillu 1:3, slovenského zadáka však vyhlásili za tretiu hviezdu duelu, hoci zaznamenal len jednu strelu, vylúčenie a mínusový bod.

Philadelphia, v zostave ktorej stále chýba zranený bek Andrej Meszároš, ukončila víťazstvom 3:2 po predĺžení 11-zápasovú víťaznú šnúru Pittsburghu. Hostia po dvoch tretinách síce viedli 2:0, domáci však vyrovnali a útočník Scott Hartnell sekundu pred koncom predĺženia rozhodol o ich triumfe.

Jubilejné 400. víťazstvo oslávil tréner Dave Tippett, ktorého Phoenix zvíťazil v Edmontone 3:2 po samostatných nájazdoch. Záverečný rozstrel rozhodol aj o výsledku duelu v Calgary, kde domáci prehrali s Columbusom 1:2. Víťazný gól hostí, ktorí už vypadli z boja o účasť v play off, strelil krídelník Cam Atkinson.

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 pp
Góly: 41. Timonen (Giroux, Voráček), 45. Hartnell (Giroux, Simmonds), 65. Hartnell (Briere, Timonen) - 14. C. Adams (Letang, Dupuis), 40. Malkin (Letang)

Calgary - Columbus 1:2 pp a sn

Winnipeg - Carolina 3:4

Chicago - Washington 5:2 /Hossa 0+1/

Edmonton - Phoenix 2:3 pp a sn

Anaheim - Nashville 1:3

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com