VIDEO Trnava zdolala Dun. Stredu troma gólmi za 8 minút

Arsene Copa a Michal GašparíkArsene Copa a Michal Gašparík Zdroj: SITA

TRNAVA - V úvode stretnutia zaujali strely Čarnotu a Gašparíka, s ktorými si brankár Kučera poradil. Prvý vzruch prišiel v 10. minúte, keď sa v 16-tke uvoľnil Vyskočil a jeho dobrú strelu brankár DAC-u stačil vyraziť na roh, po ktorého rozohraní nastrelil Čvirik brvno.

Už o minútu sa domáci ujali vedenia, keď po rohu Karhana Procházka prízemnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia. V 14. minúte faulovala obrana DAC-u v 16-tke Vyskočila, rozhodca Vlk nariadil nekompromisne penaltu, ktorú o minútu Tomaček bombou k pravej žrdi premenil na druhý úspech domácich. Gólostroj Trnavy pokračoval ďalej a v 18. minúte Procházka centrovanou loptou našiel Vyskočila, ktorý hlavou zvýšil na 3:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu zaujala ešte nebezpečná hlavička Tomačeka a ten istý hráč v 40. minúte po úniku prudkou strelou netrafil dunajskostredskú bránku. Hostia sa pokúsili o ohrozenie domácej bránky až v poslednej minúte prvého polčasu, ale strela Adiabu bola veľmi nepresná.

V druhom polčase mali hostia v 50. minúte veľkú šancu skórovať, keď po chybe Čvirika bežal sám na Kamenára Delarge, ale po obídení trnavského brankára neumiestnil loptu do opustenej bránky. V 55. minúte roztlieskal divákov Karhan ukážkovou strelou z priameho kopu, ktorý ale výborný Kučera vyrazil. V 63. minúte sa brankár DAC-u vyznamenal po hlavičke čerstvého Mikoviča, ktorú stačil vytlačiť na roh. O dve minúty predviedol nádherný volej Tomaček, ale lopta netrafila bránku DAC-u. V záverečnej 10-minútovke mali domáci ešte dve dobré príležitosti, ale najskôr po prihrávke Mikoviča netrafil bránku Pavelka a minútu pred koncom gólovú hlavičku Kaufmana odvrátil Kučera pohotovým zákrokom. Víťazstvo domácich bolo celkom zaslúžené a hostia za celý zápas poriadne neohrozili staronového muža medzi trnavskými žrďami Kamenára.

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 3:0 (3:0)
Góly: 11. Procházka, 15. Tomaček (z 11 m), 18. Vyskočil. Rozhodoval: Vlk, ŽK: Karhan - Copa, Adiaba, Matúš, 3890 divákov

Spartak: Kamenár - Habánek, Kaufman, Čvirik, Hanzel - Procházka, Čarnota, Karhan, Gašparík (72. Bicák) - Tomaček (83. Pavelka), Vyskočil (62. Mikovič)

DAC: Kučera - Adiaba (46. Hözl), Marcin, Huber, Urbánek - Lénárth - Nikolič, Copa (81. Csölle), Matúš - Kordič (46. Hanták), Delarge

Peter Hoftych (tréner Trnavy): "Prišiel k nám súper, ktorý nemal čo stratiť. My sme dnes potrebovali zvíťaziť, z hláv hráčov sme museli dostať súboj proti Nitre. Pri trojgólovom vedení sme ešte mohli pridať nejaké presné zásahy. Škoda, že sme nevyužili ponúknuté šance. Inak som s hrou i výsledkom spokojný."

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Nastúpili sme bez troch futbalistov základnej zostavy. Tí hráči, ktorí ich mali zastúpiť, absolútne neboli dostatočnou náhradou. Začali sme zle, nedisciplinovane, priam katastrofálne. Ukázalo sa, že máme úzku lavičku. Na nasledujúci zápas sa musíme pripraviť omnoho lepšie, Trnavčania dnes zvíťazili úplne zaslúžene."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv