Venus Williamsová si neuvedomila, že čelí mečbalu

Venus WilliamsováVenus Williamsová Zdroj: SITA

MIAMI - Venus Williamsová v nedeľu v 3. kole v Miami odvrátila mečbal Kanaďanky Aleksandry Wozniakovej, napokon zvíťazila 4:6, 6:4, 7:6 (5). Vlastný mečbal premenila podaním na telo s rýchlosťou 191 km/h. Duel dvoch držiteliek voľnej karty trval 2:53 h. Williamsová prehrávala s Wozniakovou 4:6, 0:2 a 0:30, ale aj 4:6, 6:4 a 2:4, pričom v siedmej hre rozhodujúcej časti čelila hrozbe straty podania.

"Bolo to náročné. O to náročnejšie, že Aleksandra hrala dobre. Neviem, či som ju niekedy videla predviesť takýto kvalitný výkon. V minulosti však už útočila na Top 20, takže tenis takejto úrovne v nej nepochybne je. Musím jej zložiť veľkú poklonu," cituje Venus internetová stránka Tenisovej asociácie žien.

Staršia zo známych tenisových sestier si vôbec neuvedomila, že je loptičku od rozlúčky s podujatím, na ktorom získala titul v sezónach 1998, 1999 a 2001. "Ešteže som ignorantka vo veci sledovania skóre. Keď mi hovoríte, že to bolo až takto, nepovažujem to za dobrú novinku. Ona fakt mala mečbal? Ja som sa dnes usilovala nenechať sa niečím znechutiť. Myslela som na to, ako veľmi potrebujem tento úspech a body v súvislosti s olympijskými hrami. Motivuje ma to, keď veci vyzerajú neutešene," povedala Venus.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy