Bakoš i Ďuriš prispeli gólom k víťazstvu Plzne

Michal ĎurišMichal Ďuriš Zdroj: internet

PRAHA - Futbalisti českého majstra FC Viktoria Plzeň zvíťazili v pondelkovom zápase 22. kola Gambrinus ligy nad Českými Budějovicami suverénne 4:0. Výrazný podiel na tom mali slovenskí útočníci - Marek Bakoš a Michal Ďuriš.

Prvý menovaný zvýšil v 36. min na priebežných 2:0, jeho zásahu však predchádzal dotyk jeho ruky s loptou. Rozhodcovia preto zvažovali či jeho gól uznajú. Bakoša v 74. min vystriedal Ďuriš a na individuálne presadenie sa mu stačilo len sedem minút. V záverečnej desaťminútovke ho našla kolmica za obranu a z uhlu poslal loptu do prázdnej bránky. V na ihrisku sa objavili aj ďalší traja Slováci - domáceho stopéra Mariána Čišovského vystriedal v 85. min Tomáš Hájovský, za České Budějovice odohral celý zápas Matej Krajčík.

Vášne rozvírila aj sporná situácia, ústrednou postavou ktorej bol slovenský reprezentant Marek Bakoš. Útočník domácich zasiahol v 36. minúte center rukou, ktorú mal ďaleko od tela a nad hlavou. Lopta sa zviezla po budějovickom obrancovi Jaroslavovi Machovcovi, Bakoš následne skóroval a zvýšil stav stretnutia na 2:0. Hlavný rozhodca najprv gól uznal, po protestoch hostí odvolal a po porade s asistentom a náhradným arbitrom opäť uznal. "Hral som rukou, ale prečo by nemal gól platiť? Nie každá ruka sa píska," cituje slová Bakoša internetový portál idnes.cz.

Podľa pravidiel môže rozhodca svoje rozhodnutie zmeniť do okamihu, kým znovu nezaháji hru. "Nešlo o prirodzený pohyb, mala sa jednoznačne pískať ruka," reagovala šéfka komisie rozhodcov Dagmar Damková. "Čo mi prekážalo, bolo to, ako tú situáciu rozhodcovia riešili. To sa mi nepáčilo. Všetko je o spolupráci a tá viazla," dodala. Po prestávke sa zmýlil aj asistent, ktorý neodpískal jasný ofsajd a z neho padol tretí gól Viktorie.

FC Viktoria Plzeň - SK Dynamo České Budějovice 4:0 (2:0)
Góly: 34. a 80. Darida, 36. Bakoš, 81. M. Ďuriš
Marián Čišovský hral do 85. min, keď ho vystriedal Tomáš Hájovský. Marek Bakoš (všetci Plzeň) hral do 74. min, na ihrisku ho vymenil Michal Ďuriš. Matej Krajčík (České Budějovice) odohral celý zápas.