VIDEO Gómez a Robben zariadili výhru Bayernu v Marseille

Gólová radosť hráčov BayernuGólová radosť hráčov Bayernu Zdroj: SITA

MARSEILLE - V ďalšom štvrťfinálovom stretnutí Ligy majstrov si výbornú východiskovú pozíciu do odvety vytvoril Bayern Mníchov, ktorý vyhral na ihrisku Olympiqueu Marseille 2:0.

V Marseille sa hralo od úvodu podľa taktovky Bayernu, no jeho snahe o zabezpečenie vedenia chýbali pokusy o ohrozenie domácu bránu. Veľkú šancu mal v úvode aj domáci Fanni, ktorý Valbuenov center hlavičkoval len do Neuera. Na konci polčasu sa Bavori dočkali gólu. Robben vysunul Gómeza a kanonier strelou zo šestnástky prestrelil brankára Andradeho - 0:1.

Marseille sa snažilo v druhej časti, malo viac striel na bránu, no znovu sa tešil Bayern. V 70. minúte si vymenili loptu Robben a Müller a holandský hráč posunul svoj tím ešte bližšie k semifinále.

Na zverencoch Juppa Heynckesa sa ako motivačný faktor prejavilo, že finále sa uskutoční práve na ich domácom štadión v Allianz Arene. Pre tieto mužstvá to bola historicky prvá vzájomná konfrontácia. Marseille nezvíťazilo už v deviatom súťažnom zápase za sebou.

"Ešte nás čaká odveta a v nej aspoň 90 minút, nemá teda zmysel hovoriť o semifinále a prípadnom súperovi. Nechápte ma zle, nepochybujem o našom postupe, ale rešpektujem Marseille. Som tiež dostatočne skúsený na to, aby som vedel, že vo futbale sa môže stať čokoľvek," uviedol Heynckes. Kouč Bayernu nemôže v odvete počítať s Bastianom Schweinsteigerom, ktorého vyradí kartový trest.

Pesimizmus nesršal ani z domáceho kormidelníka Didiera Deschampsa: "Odmietam kritizovať brankára Andradeho, nemám mu čo vyčítať. Do svedomia by si mali naopak vstúpiť rozhodcovia. Nechcem sa prázdno vyhovárať, ale keď sú na ihrisku piati a nevidia zjavnú ruku Lahma, tak niečo nie je v poriadku. V tejto sezóne sa nám nedarí podľa predstáv, no nie je dôvod na prehnaný fatalizmus. Máme pred sebou ešte veľa dôležitých zápasov."

V semifinále sa postupujúci z tohto dua stretne s lepším z dvojice FC APOEL (Cyp.) - Real Madrid (Šp.) /prvý zápas 0:3/.

Olympique Marseille - Bayern Mníchov 0:2 (0:1)
Gól: 44. Gómez, 69. Robben. Rozhodca: Velasco Carballo (Šp.), ŽK: Diarra, M'bia - Lahm, Kroos, Luiz Gustavo, Schweinsteiger, Alaba

Olympique: Andrade – Azpilicueta, Fanni, Nkoulou, Morel – Diarra (71. Cheyrou), M'bia – Amalfitano (68. Brandao), Valbuena, Ayew – Remy

Bayern: Neuer - Lahm, J. Boateng, Badstuber, Alaba – Luiz Gustavo, Kroos (63. Tymoščuk) – Robben, Müller (70. Schweinsteiger), Ribery (78. Pranjič) – Gómez

• Zdroj: TASR, SITA, videa.hu