VIDEO Chelsea v semifinále, Benfica ju potrápila

Raul Meireles spečatil postup ChelseaRaul Meireles spečatil postup Chelsea Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Chelsea a Realu Madrid uzavreli zoznam semifinalistov Ligy majstrov 2011/2012, na ktorý sa už zapísali Bayern Mníchov a Barcelona. Na Stamford Bridge zvíťazila Chelsea vo štvrťfinálovej odvete nad Benficou Lisabon 2:1. V súbojoch o postup do finále sa stretne s obhajcom trofeje.

V anglickej metropole začali hostia aktívne, ale trochu ich pribrzdil aj rozhodca Damir Skomina, ktorý v úvode neodpískal niekoľko faulov. Futbalisti portugalského tímu tento fakt neuniesli a postupne predviedli niekoľko emotívnych zákrokov ocenených žltými kartmi. Navyše, v 21. minúte po zbytočnom faule Garciu v šestnástke na A. Cola zahrával pokutový kop Lampard - 1:0. Hostia mohli vyrovnať po nacvičenom signále z priameho kopu, kedy sa po sérii hlavičiek dostala lopta ku Cardozovi, ktorý prekonal aj brankára Čecha, ale na bránkovej čiare zachraňoval Terry. V závere polčasu neudržal nervy na uzde Pereira a po druhej žltej karte sa porúčal z ihriska.

Po zmene strán Čech len s veľkou námahou vytlačil spod brvna pohotovú strelu Cardoza. Na druhej strane Kalou poslal tutovku na druhú žrď a Ramiresovi prešla v čistej šanci lopta medzi nohy. Futbalová kvalita v ďalších minútach klesala, ale po vystriedaní Terryho začali mať domáci problémy s centrovanými loptami. V 85. minúte po rohovom kope najvyššie vyskočil Garcia a hlavou vyrovnal - 1:1. Oslabená Benfica ožila, ale ani Oliveira v šestnástke postupový gól už nedal. Z brejku potom spečatil postup Chelsea striedajúci Meireles.

"Keď vyhráte vonku 1:0, ste trochu na vážkach, aký prístup zvoliť v odvete. Dali sme im možnosť, aby mali pocit, že môžu vyhrať, nechceli sme príliš na nich vyletieť. V druhom polčase sme mali dostatok príležitostí na skórovanie, ale nepodarilo sanám zaistiť postup skôr než v závere. Máme radosť z účasti v semifinále," povedal k zápasu tréner domácich Roberto di Matteo.

"Aj v desiatich sme boli lepším tímom než súper, preto chcem zagratulovať mojim hráčom. Sme plní frustrácie, lebo máme pocit, že sme herne Chelsea prevýšili v oboch stretnutiach. Sme sklamaní z konca, no moji zverenci si môžu zobrať veľa do budúcnosti a mať hlavy hore napriek vypadnutiu," nešetril slovami chvály do svojich radov kormidelník Benficy Jorge Jesus.

Chelsea (Angl.) - Benfica Lisabon (Portug.) 2:1 (1:0) - prvý zápas 1:0
Góly: 21. Lampard (z pok. kopu), 90.+ Raul Meireles - 85. Javi García, ČK: 40. Maxi Pereira (Benfica) po druhej ŽK, rozhodoval: Skomina (Slovin.)

Chelsea: P. Čech - Ivanovič, David Luiz, Terry (59. G. Cahill), Ashley Cole - Obi Mikel, Lampard - Ramires, Juan Mata (79. Raul Meireles), S. Kalou - F. Torres (88. D. Drogba)

Benfica: Artur Moraes - Maxi Pereira, Javi García, Emerson da Conceicao, Capdevila - Witsel, N. Matič, Bruno César (72. Rodrigo Moreno Machado) - Pablo Aimar, Gaitán (61. Djaló) - Ó. Cardozo (57. N. Oliveira)

• Zdroj: TASR, SITA, videa.hu