Hansa s druhým triumfom v rade, Mintál strelil víťazný gól

Marek MintálMarek Mintál Zdroj: internet

ROSTOCK - Slovenský futbalista Marek Mintál strelil vo štvrtkovom zápase 29. kola druhej najvyššej nemeckej súťaže víťazný gól za Hansu Rostock, ktorá zvíťazila na domácej pôde nad Fortunou Düsseldorf 2:1.

Tridsaťštyriročný ofenzívny stredopoliar v 61. minúte zvýšil náskok svojho tímu, ktorý išiel do vedenia v 29. minúte zásluhou Weilandta. Hostia v 85. minúte Jovanovičovým presným zásahom stihli už len znížiť. Okrem Mintála mal slovenský futbal zastúpenie v stretnutí aj v osobe kmeňového hráča ViOnu Zlaté Moravce Milana Janečku, ktorý na poste pravého obrancu odohral celých 90 minút.

Rostock sa po druhom triumfe v rade odlepil z posledného miesta tabuľky a dostal sa na 16. priečku pred Alemanniu Aachen i Karlsruhe, tí však odohrali o zápas menej a v nedeľu budú mať šancu vrátiť poradie do starých koľají. Aachen stráca na Rostock dva body, Karlsruhe pri rovnakom počte má horšie skóre ako Hansa momentálne figurujúca na barážovej priečke.

Hansa Rostock - Fortuna Düsseldorf 2:1 (1:0)
Góly: 29. Weilandt, 61. MINTÁL - 85. Jovanovič
M. Mintál odohral celý zápas + strelil gól, M. Janečka (obaja Rostock) odohral celý zápas

Fürth - Energie Cottbus 3:0

Union Berlín - Aue 1:0

• Zdroj: TASR, SITA