Austrálčan Meyer so šiestym titulom šampióna

Cameron Meyer, Jack Bobridge a Westley GoughCameron Meyer, Jack Bobridge a Westley Gough Zdroj: SITA

MELBOURNE - Austrálčan Cameron Meyer v sobotu na radosť domácich priaznivcov triumfoval v bodovacích pretekoch na 40 km na majstrovstvách sveta v dráhovej cyklistike v Melbourne a získal svoj šiesty titul šampióna, z toho tretí v "bodovačke". Za pretekárom z tímu Green Edge, ktorý nazbieral 33 bodov, zaostal o jediný bod Brit Ben Swift, tretí skončil Belgičan Kenny de Ketele (30 b.).

"Na tento moment si budem pamätať ešte veľmi dlho. Mal som neskutočnú motiváciu triumfovať na domácej trati. Ešte dvadsať okruhov pred koncom som veril, že sa mi to môže podariť, aj keď som bol unavený, no vďaka divákom som v sebe našiel potrebnú silu," neskrýval nadšenie v rozhovore pre Eurosport víťazný Meyer.

V stíhacích pretekoch na 4 km zvíťazil ďalší Austrálčan Michael Hepburn, v šprinte sa z triumfu tešil Francúz Grégory Baugé.

MUŽI:

Šprint - finále: 1. Grégory Baugé (Fr.) - Jason Kenny 2:0 (10,493, 11,627), o 3. miesto: Chris Hoy (obaja V. Brit.) - Shane Perkins (Aus.) 2:0 (10,573, 10,348)
Stíhacie preteky na 4 km - finále: 1. Michael Hepburn 4:15,839 - Jack Bobridge (obaja Aus.) 4:16,313, o 3. miesto: Westley Gough (N. Zél.) 4:16,945 - Rohan Dennis (Aus.) 4:18,594
Bodovacie preteky na 40 km: 1. Cameron Meyer (Aus.) 33 b., 2. Ben Swift (V. Brit.) 32, 3. Kenny de Ketele (Belg.) 30

ŽENY:

Omnium: 1. Laura Trottová (V. Brit.) 28 b., 2. Annette Edmondsonová (Aus.) 31, 3. Sarah Hammerová (USA) 36
Keirin: 1. Anna Mearesová (Aus.), 2. Jekaterina Gnidenková (Rus.), 3. Kristina Vogelová (Nem.)