VIDEO Gáboríkov gól pri výhre, Haláka zarmútil Havlát

Marián Gáborík proti brankárovi Craigovi AndersonoviMarián Gáborík proti brankárovi Craigovi Andersonovi Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík si otvoril účet kanadského bodovania v play off NHL, keď gólom prispel k víťazstvu New Yorku Rangers nad Ottawou Senators 4:2. V závere druhej tretiny sa Gáborík od mantinelu natlačil pred brankára Craiga Andersona a s prehľadom zasunul puk za jeho chrbát. Gáborík celkovo brankára Craiga Andersona ohrozil štyrikrát.

Rovnako vo Východnej konferencii sa ujal vedenia 1:0 v sérii obranca Zdeno Chára, ktorého Boston Bruins zdolal futbalovým výsledkom 1:0 Washington Capitals. Kapitán medveďov strávil na ľade 22 minút. Brankár Bostonu Tim Thomas potreboval na šiesty shutout kariéry v play-off len 17 zákrokov.

Menej úspešne vstúpil do vyraďovacej fázy St. Louis Blues s Jaroslavom Halákom. Slovenský gólman síce s 91,2% percentnou úspešnosťou zákrokov zneškodnil 31 z 34 striel San Jose, ale Sharks napokon zvíťazili 3:2 po dvojnásobnom predĺžení. Rozhodujúci zásah si pripísal český útočník Martin Havlát.  Blues doma v základnej časti prehrali len šesťkrát. Na výhru v play-off čakajú od roku 2004. Michal Handzuš zo San Jose duel sledoval len z tribúny.

Hokejisti Chicaga Blackhawks prehrávajú v Západnej konferencii 0:1, keď prehrali s Phoenixom Coyotes 2:3 po predĺžení. Najproduktívnejší Slovák po základnej časti Marián Hossa vyšiel naprázdno napriek tomu, že nastúpil vo formácii jastrabov po prvý raz za dva roky spoločne s kapitánom Jonathanom Toewsom a Patrickom Kaneom. Kapitán Chicaga Toews, ktorý vynechal posledných 22 zápasov základnej časti pre otras mozgu, otvoril skóre zápasu. O triumfe kojotov v predĺžení rozhodol český center Martin Hanzal.

Východná konferencia:

Boston - Washington 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0) - stav série: 1:0
Gól: 62. Kelly (Pouliot, Rolston)

New York Rangers - Ottawa 4:2 (1:0, 2:0, 1:2) - stav série: 1:0
Góly: 13. Callahan (Stralman, Anisimov), 37. GÁBORÍK, 40. Boyle (Anisimov, Girardi), 43. B. Richards (Hagelin) - 51. Alfredsson (Spezza, M. Michálek), 58. Condra (Foligno, Turris)

Západná konferencia:

St. Louis - San Jose 2:3 po dvojnásobnom predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1) - stav série: 0:1
Góly: 41. Berglund (Shattenkirk, Steen), 48. Berglund (A. McDonald, Russell) - 27. Havlát (Boyle, Clowe), 55. Desjardins (Wingels, Boyle), 84. Havlát (Clowe, Couture)
Jaroslav Halák mal v bránke St. Louis 31 úspešných zákrokov

Phoenix - Chicago 3:2 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 28. Pyatt (Langkow), 38. Vermette (Torres, Yandle), 70. Hanzal (Aucoin, Klesla) - 5. Toews (P. Kane, Oduya), 60. Seabrook (P. Kane, Toews)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com