Cabaňas sa s guľkou v hlave vrátil k profesionálnemu futbalu

Salvador Cabaňas
Salvador Cabaňas

ITAUGUÁ - Dva a štvrť roka po takmer osudovej streľbe, pri ktorej utrpel vážne zranenia hlavy, sa bývalý paraguajský reprezentant Salvador Cabaňas (31) vrátil k profesionálnemu futbalu. 14. apríla vybehol v základnej zostave treťoligového tímu 12 de Octubre a vydržal na ihrisku takmer celý polčas. Jeho návrat pútal veľkú pozornosť a napriek zlému počasiu sa na štadióne zišiel veľký počet fanúšikov.

Cabaňas bol postrelený v januári 2010 pri hádke v bare v Mexiku. Útok zázrakom prežil. Guľku mu lekári nechali v hlave, pretože sa obávajú, že jej vyoperovanie by mohlo ohroziť hráčov život.

K futbalu sa vrátil v tíme, kde s kariérou v roku 1997 začínal. O desať rokov neskôr bol vyhlásený najlepším paraguajským futbalistom roka a štartoval aj na majstrovstvách sveta v roku 2006.

Bývalý reprezentačný útočník odohral 40 minút a spoluhráči mu debut osladili víťazstvom 2:0 nad tímom Martín Ledesma. Púšťal sa do súbojov, dokonca aj hlavou, ale jeho reakcie podľa miestnych médií ešte neboli také rýchle ako kedysi. Keď po jednom zo súbojov vo vzduchu spadol na zem, diváci "zamrzli", ale rýchlo sa zdvihol a pokračoval.

Jeho život takmer ukončil streľbou drogový dealer, ktorého polícia vlani vypátrala a zadržala.


Zdroj:
ČTK
Foto:
Internet

DISKUSIA