Vynútia si Bratislavčania siedmy finálový zápas?

Hráči bratislavského Slovana (v bielom) v piatom zápase finálovej série na ľade Košíc (16.4.)Hráči bratislavského Slovana (v bielom) v piatom zápase finálovej série na ľade Košíc (16.4.) Zdroj: SITA

BRATISLAVA – Slovenská hokejová Tipsport extraliga sa pomaly ale isto blíži ku svojmu záveru a v stredu nám ponúkne už šieste pokračovanie napínavej finálovej série. Na štadióne Ondreja Nepelu bude o prípadný siedmy duel bojovať bratislavský Slovan, ktorý v domácom prostredí nutne potrebuje zvíťaziť.

Posledné vzájomné meranie síl síce neprinieslo veľa gólov, ale diváci sa rozhodne mali na čo pozerať. Oceliari dosť netradične od úvodu vyrukovali s útočnou hrou a Bratislavčania sa pokúšali vyrážať do rýchlych brejkov. Už v siedmej minúte zásluhou Lipianskeho Slovan po štvrtýkrát vo finále zaznamenal otvárací gól. Niekoľko následných presilových hier Košíc odobralo „belasým“ množstvo síl a napokon viedlo k vyrovnaniu Zálešáka tesne pred koncom prvej polovice stretnutia.

V ďalšom priebehu stretnutia sa na obidvoch stranách vyznamenali predovšetkým skvelí brankári. Keďže v riadnom hracom čase sme už ďalší gól nevideli, nasledovalo nevyhnutné predĺženie. Kapitán „oceliarov“ sa stal hrdinom zápasu, keď v deviatej minúte predĺženia zaznamenal svoj druhý gólový zásah v dueli, ktorý mal pre klub z východu Slovenska cenu zlata. Košice totiž k ďalšiemu ligovému triumfu potrebujú len jediné víťazstvo.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Slovana proti Košiciam

Na štadióne Ondreja Nepelu v stredu domáci Slovan musí potvrdiť, že na Košice to v tejto sezóne pred vlastnými fanúšikmi vie. V základnej časti vyhral všetky tri súboje a aj vo finále bol v Bratislave lepším tímom i keď v jednom zápase neuspel. Podpora domáceho publika bude obrovská a možno sa dočkáme ďalšieho prelomenia rekordnej diváckej účasti, veď už naozaj ide o všetko. Skúsený Miroslav Šatan ako vodca tímu by mal ako v predchádzajúcom dueli na ľade „belasých“ zobrať zodpovednosť na seba a potiahnuť v kľúčových momentoch celý svoj tím.

Košičania by radi sériu rozhodli už v Bratislave, ale v prípade neúspechu siedmy finálový duel odohrajú na vlastnom ľade, kde by prebehli následné oslavy zisku cennej trofeje. Ak sa to „oceliarom“ podarí, vyrovnajú v historických štatistikách v počte majstrovských titulov práve Slovan. Pre východniarov to už bude v prípade úspechu štvrtý ligový triumf za sebou.

Vyrovnaná séria potvrdzuje vysoké kvality obidvoch finálových účastníkov a aj v stredu sa dá očakávať tuhý boj. Tipujeme, že Bratislavčanom sa podarí zužitkovať výhodu domáceho ľadu, dramatickú zápletku ešte dokážu predĺźiť a o všetkom sa tak rozhodne až v Košiciach.

Aktualizácia: Úspešný tip. Ani rýchly gól hosťujúceho Draveckého, ktorý dosiahol už v druhej minúte zápasu, motivovaných domácich nezaskočil a po výbornom výkone napokon zaznamenali pohodlné víťazstvo 6:3.

18.4.2012 o 18:00  |  Slovan - Košice (6.z.)  |  Tip: 1 (v.z.) Kurz: 1,65

• Zdroj: športky, ps