Koľko gólov prinesie corgoňligový šláger Pod Dubňom?

Futbalisti Žiliny v pohárovom súboji proti Banskej Bystrici, vpredu jediný strelec zápasu Serge Akakpo (17.4.)Futbalisti Žiliny v pohárovom súboji proti Banskej Bystrici, vpredu jediný strelec zápasu Serge Akakpo (17.4.) Zdroj: SITA

ŽILINA – Slovenská futbalová Corgoň liga má v piatok na programe predohrávané stretnutie víkendového kola. V ňom budeme svedkami zaujímavého súboja, v ktorom na seba narazia aktuálne dva najlepšie ligové tímy. V jarnom šlágri na štadióne Pod Dubňom iba o skóre vedúca Žilina privíta druhý celok Spartak Trnava.

Šošoni po herne nepresvedčivých výkonoch len pred nedávnom odvolali z funkcie hlavného kormidelníka Ľuboša Nosického, ktorého na lavičke nahradil Holanďan Frans Adelaar. Od zmeny v klube očakávajú predovšetkým atraktívnejší herný prejav Žilinčanov, ktorý by na tribúny pritiahol nadšených divákov. Hráčsky káder však neprešiel výraznejšími obmenami a tak je otázne, či sa novému trénerovi podarí futbalistom do hláv vštepiť inú mentalitu.

Proti Trnave budú domáci bojovať o prvé vzájomné víťazstvo aktuálnej sezóny, keď po domácej prehre 0:1 (21.8.) na ihrisku Spartaku uhrali nerozhodný výsledok 1:1 (19.11.). Pred Žilinčanmi však nestojí jednoduchá úloha pretože ich čaká tradične neobľúbený súper, s ktorým ani vlani mužstvo nedokázalo zvíťaziť (0:0, *1:1, 0:1). Všetkých päť súbojov sa nieslo v taktickom duchu, kde obidva kluby väčší dôraz kládli na precíznu defenzívu. Šošoni okrem ligovej súťaže ešte stále pôsobia aj v Slovnaft Cupe, kde v utorok na domácej pôde zdolali najtesnejším rozdielom Banskú Bystricu (viď foto). O triumfe favorita rozhodol svojim gólom Akakpa, ktorý sa však v priebehu duelu zranil a je otázne v akom stave v piatok nastúpi.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Žiliny proti Trnave

Bílí andelé sa pokúsia ukončiť jarnú neporaziteľnosť Žiliny a potvrdiť tak skvelú úspešnosť a výkony z posledných ligových vystúpení. Spartak po domácej prehre s Nitrou (1:2) v šiestich nasledujúcich dueloch stratil len dva body za bezgólovú remízu na pôde bratislavského Slovana a až päťkrát dokázal zvíťaziť. Trnavčania navyše v týchto stretnutiach neinkasovali ani jediný gól, za čo vďačia precíznej defenzíve na čele s výborným brankárom Kamenárom. Ten po poslednej výhre nad Senicou (1:0) natiahol svoju ligovú nepriestrelnosť už na viac ako 540 minút. Hostia sú s bilanciou 6-4-3 a skóre 15:11 najúspešnejším mužstvom Corgoň ligy na ihriskách súperov a v celkovej tabuľke za lídrom zo Žiliny zaostávajú len vďaka horšiemu skóre.

V súboji dvoch najlepších ligových defenzív sa od úvodných minút nedá očakávať nič iné ako pozorné obojstranné bránenie. Kľúčové stretnutie v boji o ligové prvenstvo je pre obidva celky mimoriadne dôležité a skúsené tímy si na ihrisku určite nedarujú ani centimeter voľného priestoru. Tipujeme, že tak ako v predchádzajúcich vzájomých súbojoch týchto mužstiev aj v piatok uvidíme málo gólových príležitostí a v zápase strelci nezaznamenajú viac ako dva presné gólové zásahy.

Aktualizácia: Úspešný tip. V stretnutí sme boli svedkami len jediného streleckého zásahu, o ktorý sa v 38. minúte stretnutia postaral domáci Majtán. Spartak od 77. minúty dohrával po druhej žltej karte Vyskočila v zápase v početnom oslabení.

20.4.2012 o 17:30  |  MŠK Žilina - Spartak Trnava  |  Tip: menej ako 2,5 gólu  Kurz: 1,58

• Zdroj: športky, ps