VIDEO Košice sa trápia, na východe uspela aj Nitra

Ján Harpulák z Nitry a Erik Pačinda z KošícJán Harpulák z Nitry a Erik Pačinda z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - V úvodnej štvrťhodine videli diváci nezáživný futbal. V snahe nič nepokaziť sa hralo viac v strede ihriska. Do prvej šance sa dostali domáci. Bol to Pačinda, ktorý v 16. minúte z ľavej strany pokutového územia mieril vedľa.

Hostia o tri minúty kontrovali, keď na druhej strane strieľal pred 16-tkou Moravčík. Lopta však tesne minula ľavú žrď Tofiloskiho brány. V 21. minúte sa opäť snažili Košičania, ale strelu Isolu z dobrých 25 metrov brankár Hroššo kryl. Hostia sa spoliehali viac na rýchle protiútoky, ktoré často zakladali po pravej strane Gajdoš s Moravčíkom. V 32. min sa im takýto brejk vydaril, keď loptu v pokutovom území s prehľadom poslal Gajdoš za chrbát košického brankára - 0:1. Domáci potom zvýšili útočnú aktivitu. V závere prvého polčasu sa do dvoch dobrých príležitostí dostal Pačinda, no jeho strely zmenu skóre nepriniesli.

Do druhého polčasu nastúpil košický tím s dvoma zmenami, ale na jeho hre sa to príliš neprejavilo. Domáci naďalej nevedeli nájsť recept na prekonanie brankára hostí. V 54. min sa o to pokúsil Karaš, ale jeho strelu brankár Hroššo zblízka chytil. Strelecky sa nepresadil ani Viazanko, ktorý v 59. min z hranice 16-tky mieril vedľa. Tak ako v prvom polčase, aj po výmene strán boli silnou stránkou hostí rýchle brejky. Po jednom z nich sa v 74. minúte dostal k lopte Kroupa a svoje sólo zakončil druhým gólom Nitry. Domáci napriek tomu nerezignovali, no až v nadstavenom čase Kavka zmiernil tečovanou strelou z priameho kopu ich prehru, keď upravil na 1:2.

MFK Košice - FC Nitra 1:2 (0:1)
Góly: 90+. Kavka - 32. Gajdoš, 74. Kroupa. Rozhodoval: Matúš, ŽK: Sekulič - Harbuľák, Čirik, Boszorád, Ivančík, 687 divákov.

MFK Košice: Tofiloski (46. Lopez) - Mikuláš Tóth, Kavka, Ostojič, Sekulič - Viazanko, Isola, Karaš, Pačinda (46. Gál-Andrezly)- Škutka, Diaby (81. Nurkovič)

FC Nitra: Hroššo - Harbuľák, Šimončič, Martin Tóth, Čirik - Kolár (77. Ivančík), Moravčík (72. Murín), Gajdoš, Boszorád - Kroupa, Soumah (77. Šimonek)

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Chýbali nám dnes kľúčoví hráči Šinglár, Kuzma a z našich mladých nemal kto tvoriť hru. Pozitívom sú iba ďalšie štarty týchto chlapcov v Corgoň lige."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "O hre Košíc išla dobrá správa, preto sme sa na súpera dobre pripravili. Vyšli nám dve dobré akcie, ktoré rozhodli o zápase a našom víťazstve."

• Zdroj: TASR, SITA, huste.tv