VIDEO Real vyhral El Clásico a nakročil k zisku titulu

Hráči Realu Madrid si triumf na Nou Campe užiliHráči Realu Madrid si triumf na Nou Campe užili Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti Realu Madrid spravili v 35. kole obrovský krok k zisku majstrovského titulu. V tradičnom El Clásico proti Barcelone na Nou Campe vyhrali 2:1 a náskok na čele tabuľky zvýšili už na sedem bodov.

V zostavách prekvapil predovšetkým Pep Guardiola, ktorý zaradil Fábregasa, Pedra či Alexisa iba na striedačku. Naopak v základe sa ocitol Thiago či mladík Tello. Na druhej strane zostal José Mourinho verný svojmu štýlu s dvoma defenzívnymi stredopoliarmi. Prekvapilo nezaradenie Marcela od úvodného výkopu a do hry sa nedostal ani Kaká. Hlavným rozhodcom bol Alberto Undiano Mallenco.

Skóre stretnutia otvoril v 17. minúte dorážkou po rohovom kope Khedira. Odpoveď Kataláncov prišla až v 70. minúte, keď vyrovnal Alexis, ktorý bol na ihrisku iba necelé dve minúty po vystriedaní Xaviho. Už o tri minúty však rozhodol o osude stretnutia 42. gólom ligovej sezóny Cristiano Ronaldo.

"Biely balet" prekonal vrekord La Ligy, keď strelil už 109. gól v ročníku. Prekonal tak vlastné maximum 107 gólov, ktoré stanovili v sezóne 1989/1990.

Barcelona - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 70. Alexis - 17. Khedira, 73. Ronaldo

Barcelona: Valdes - Alves, Mascherano, Puyol, Adriano (73. Pedro) - Xavi (68. Alexis), Busquets, Thiago - Tello (80. Fábregas), Messi, Iniesta

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di María (73. Granero), Özil (89. Callejón), Cristiano Ronaldo - Benzema (90.+3 Higuaín)

90 000 fanúšikov na štadióne v Barcelone vytvorilo choreo s nápisom Som i Serem (Sme a budeme).

V priamom súboji o miestenku v pohárovej Európe remizovala Sevilla s Levante 1:1. Úvodný gól zápasu zaznamenal v 21. minúte Alvaro Negredo, ktorý mohol aj rozhodnúť o triumfe domácich, ale v 87. minúte nepremenil pokutový kop a na svoj 13. presný zásah v sezóne si tak ešte musí počkať.

Sporting Gijón - Rayo Vallecano 2:1 (1:0)
Góly: 18. Sangoy, 78. Bilič - 51. Labaka, ČK: 76. Labaka, 87. Casado (obaja Vallecano) po druhej ŽK

Mallorca - Real Zaragoza 1:0 (1:0)
Góly: 33.Casadesus

Sevilla - Levante 1:1 (1:1)
Góly: 21. Negredo - 28. A. Koné

• Zdroj: športky, ts, TASR, dailymotion