Vykročí Nemec Mayer úspešne za obhajobou prvenstva?

Nemecký tenista Florian Mayer na nedávnom turnaji v Monte Carle (17.4.)Nemecký tenista Florian Mayer na nedávnom turnaji v Monte Carle (17.4.) Zdroj: SITA

BUKUREŠŤ – Antukový turnaj mužov s dotáciou 450 tisíc amerických dolárov pokračuje v stredu svojimi osemfinálovými súbojmi. V jednom z nich sa predstaví aj nasadená turnajová dvojka Nemec Florian Mayer (21.), ktorý o postup medzi najlepšiu osmičku bude bojovať s belgickým tenistom Xavierom Malissom (67.).

Celková vzájomná bilancia hovorí tesne v prospech nižšie postaveného Belgičana, ktorý vyhral dva z troch vzájomných duelov. V minulom roku na seba narazili najprv na grandslamovom podujatí Wimbledon, kde sa síce úvodný set stal jednoznačnou korisťou Mayera (6-1), ale potom nastal v stretnutí zvrat a v ďalších troch dejstvách Nemec vyhral iba sedem hier. Zápas sa však odohral na trávnatom povrchu, ktorý práve jeho belgický súper najviac obľubuje.

Na pomalej antuke odohrali v uplynulom roku svoj posledný vzájomný súboj v rámci podujatia Bundesliga. Domáci Mayer potvrdil, že tento povrch mu sedí viac ako jeho súperovi a Belgičana vtedy porazil dvakrát 6-4. Svetová „dvadsaťjednotka“ a nasadená turnajová „dvojka“ v Rumunsku obhajuje vlaňajšie víťazstvo, keď na celom podujatí Nemec v minulom roku stratil iba jediný set. Aj keď v prebiehajúcej sezóne sa mu zatiaľ príliš nedarilo a na obľúbenej antuke vyhral len jeden zo štyroch duelov, výrazne motivovaný tenista by ako favorit v úvodnom vystúpení nemal zaváhať.

Vsaď si v našej tipovacej hre na zápas Malisseho proti Mayerovi

Ani Malisse zatiaľ v tomto roku nič prevratného nedokázal a naďalej pokračuje v nevýrazných výkonoch z minulej sezóny. O to väčším prekvapením bolo jeho víťazstvo v úvodnom kole turnaja proti favorizovanému a mimoriadne talentovanému Bulharovi Dimitrovovi (6-2, 6-4). Belgický hráč počas celého stretnutia udržal kvalitné podanie, čo je hlavne na jeho neobľúbenej antuke uňho dosť nevídaný jav. Po nečakanej prehre s Kunitsynom (4-6, 2-6) v Houstone, tak následne v Bukurešti dosiahol Belgičan svoju prvú tohtoročnú výhru na najpomalšom povrchu.

Aj keď vyradenie kvalitného bulharského súpera v úvodnom kole bolo veľkým prekvapením, proti favorizovanému Mayerovi sa Belgičanovi veľké šance na úspech nedávajú. Kým vysokánsky nemecký tenista obľubuje antukový povrch a pomalé výmeny, Malisse najlepšie výsledky dosahuje práve pri rýchlejšej hre. Nemec v Bukurešti navyše potrebuje obhájiť množstvo bodov z minulého roku, kedy sa stal víťazom tohto podujatia, a tak si vypadnutie hneď v úvodnom vystúpení jednoducho nemôže dovoliť.

Aktualizácia: Neúspešný tip. Aj keď po úvodnom prehratom dejstve (5:7) sa Mayer dokázal vrátiť do zápasu a druhý set vyhral 6:4, na víťazstvo to napokon nestačilo. Malisse sa dokázal otriasť a posledný set vďaka jedinému brejku získal vo svoj prospech (6:4), čím vyradil obhajcu vlaňajšieho prvenstva.

25.4.2012 o 12:20  |  Xavier Malisse - Florian Mayer  |  Tip: 2  Kurz: 1,51

• Zdroj: športky, ps