VIDEO Boston neobháji Stanley Cup, Chára voľný pre MS

Zdeno Chára a Joel WardZdeno Chára a Joel Ward Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Bostonu už neobhája Stanleyho pohár, kapitán Bruins Zdeno Chára by tak mohol byť k dispozícii reprezentácii na MS. V rozhodujúcom siedmom dueli Východnej konferencie Bruins podľahli na domácom ľade Washingtonu 1:2 po predĺžení a v sérii prehrali 3:4 na zápasy. Obhajca vypadol hneď v prvom kole druhý rok po sebe. Vlani sa to prihodilo Chicagu. Od roku 1998, keď to dokázal Detroit, sa žiadnemu klubu nepodarilo obhájiť titul z predchádzajúcej sezóny.

"Bola to veľmi tesná a vyrovnaná séria. Nemali by sme byť sklamaní z našich výkonov, naozaj nám chýbalo len málo," povedal po stretnutí Zdeno Chára.

Hrdinom súboja sa stal Joel Ward, ktorý v tretej minúte predĺženia stanovil výsledok a posunul Capitals do ďalších bojov. Ward sa dostal do prečíslenia s Mikom Knublom, ktorý zblokoval nahodenie Dennisa Seidenberga. Striedajúci hráči Bostonu sa už nestačili sformovať, Knublovu strelu brankár Tim Thomas vyrazil iba pred Warda, ktorý poslal puk do siete.

"V play-off nikdy neviete, kto môže rozhodnúť zápas. Mike Knuble skvele zblokoval súperov pokus a vyrazili sme dopredu. Ward išiel s ním a napokon sme sa mohli radovať. Máme za sebou skvelý zápas a výbornú sériu. Ukázali sme skvelý charakter. Bez srdca by sme tieto duely nezvládli," tešil sa po stretnutí tréner Capitals Dale Hunter.

Kapitán víťazov Alexander Ovečkin v návale emócií len ťažko hľadal slová na to, čo jeho tím "vyviedol" favoritovi série. "Pocity sú skvelé. Bola to ťažká séria. Boston hral výborne, ale my sme bojovali. Som veľmi šťastný, ani neviem, čo viac mám povedať."

V riadnom hracom čase viedol Washington zásluhou Matta Hendricksa v 12. min, za Boston vyrovnal v 35. min Tyler Seguin. Chára bol tradične najvyťaženejším hráčom v stretnutí - odohral 27:12 min a na bránku vyslal tri strely.

Séria medzi Bostonom a Washingtonom bola veľmi tesná, prvýkrát v histórii NHL rozhodol všetkých sedem duelov jeden gól, štyrikrát padla definitíva až v predĺžení a v ďalších dvoch v posledných dvoch minútach riadneho hracieho času.

"Som v šoku. Naozaj som veril, že dnes vyhráme. Bol som presvedčený, že naša cesta sa neskončí," povedal brankár Bruins Tim Thomas.

Washington si na svojho súpera v konferenčnom semifinále ešte musí počkať. Oporou Capitals bol brankár Braden Holtby, ktorý mal 31 úspešných zákrokov a skvele nahradil dvojicu zranených brankárov Tomáša Vokouna a Michala Neuvirtha.

Boston - Washington 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1) - konečný výsledok série 3:4, Washington postúpil do semifinále Východnej konferencie
Góly: 35. Seguin (Boychuk, Ference) - 12. Hendricks (J. Carlson, Chimera), 63. Ward (Knuble)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com