Chomutov po 38 rokov opäť do českej extraligy

Postupová radosť hráčov ChomutovaPostupová radosť hráčov Chomutova Zdroj: TASR

PRAHA - Hokejisti Chomutova sa po 38 rokoch vrátili medzi českú ligovú elitu, v rozhodujúcom siedmom zápase baráže o extraligu zdolali Mladú Boleslav na jej ľade 4:2. V sérii triumfovali 4:3 na zápasy.

Mladá Boleslav bojovala v baráži piaty rok po sebe, štyri predchádzajúce zvládla, tohtoročný boj o záchranu však už nie.

Domáci pritom začali dobre a viedli od 3. minúty po góle Mikulíka, pri ktorom asistoval aj slovenský obranca Tomáš Beňovič. Hostia ale odpovedali štyrmi gólmi v rade a skorigovanie Boleslavčanov v 49. minúte na 2:4 už nič neriešilo. Z postupu severočeského klubu sa tešil aj slovenský útočník Nikola Gajovský, v tábore zostupujúceho extraligistu, ktorý uspel v baráži v predchádzajúcich štyroch sezónach, smútili okrem Beňoviča aj jeho krajania Andrej Podkonický, Boris Žabka a Roman Tomas.

Mladá Boleslav - Chomutov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) - konečný stav série: 3:4