VIDEO Kompany rozhodol bitku o Manchester, City lídrom

Vincent Kompany otvára skóreVincent Kompany otvára skóre Zdroj: SITA

MANCHESTER - V šlágri jari anglickej Premier League zvíťazil Manchester City nad mestským rivalom United 1:0. "Bitku o Manchester" rozhodol gólom obranca Vincent Kompany, ktorý sa presadil po rohovom kope Davida Silvu. ManCity toutou výhrou vystriedal súpera na čele tabuľky. Oba tímy majú na konte 83 bodov, ale futbalisti z Etihad Stadium majú o osem gólov lepšie skóre. Do konca sezóny zostávajú ešte dve kolá a zverenci Roberta Manciniho majú všetko vo svojich rukách.

Manchester City pôjde v ďalšom kole do Newcastle a na záver privíta QPR. Manchester United bude hostiť Sunderland a v poslednom súboji sezóny zamieri do Sunderlandu.

Mancini nechal v 162. manchesterskom derby na lavičke náhradníkov Taliana Maria Balotelliho a v ofenzíve City dostali prednosť argentínski útočníci Sergio Agüero a Carlos Tévez. Alex Ferguson nasadil mladých obrancov Crisa Smallinga a Phila Jonesa aj skúsených veteránov Paula Scholesa a Ryana Giggsa. V prvom polčase sa hral bojovný futbal s jasnou snahou neurobiť zbytočnú chybu. Domáci boli aktívnejší, príležitosti Agüera sa ale neujali. Skóre otvoril až v prvej minúte nadstaveného času Kompany, ktorý prudkou hlavičkou dostal loptu za chrbát Davida de Geu. Toho odblokoval Tévezz a Smalling sa nechal predskočiť belgickým reprezentantom. V druhom polčase malo City zápas pevne v rukách, hostia pôsobili bezmocne a domáci zaslúžene triumfovali.

Manchester City - Manchester United 1:0 (1:0)
Gól: 45+1. Kompany. 47 259 divákov.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR, dailymotion