VIDEO Protest pre nevyplatené mzdy: Sedenie počas zápasu

Protest futbalistov Radnički NišProtest futbalistov Radnički Niš

KRAGUJEVAC - Nevyplatené mzdy sú v menej vyspelých futbalových súťažiach takmer na dennom poriadku. Vedeli by o tom rozprávať aj slovenskí futbalisti, ale sú aj krajiny, kde sú problémy s financiami ešte výraznejšie.

Pre svojrázny protest sa rozhodli v druholigovom srbskom klube Radnički Niš. Po úvodnom hvizde zápasu 27. kola proti tímu Sloga Kraljevo si hráči aktuálneho lídra súťaže spoločne posadali na trávnik, aby vyjadrili nesúhlas s nevyplatenými platmi. Zaskočený súper a rovnako aj rozhodca najprv nevedeli čo robiť, až neskôr sa sediacich súperov snažili prehovoriť o opätovné zapojenie do hry. Protest trval pár minút, potom sa opäť začalo hrať.

"Celý tím súhlasil, že to takto spravíme. Majitelia s nami nechcú hovoriť, stále nám iba sľubujú, že všetko vyplatia. Bola to svojim spôsobom výstraha pred ďalšími podobnými krokmi, ak sa situácia nezmení," skonštatoval kapitán tímu Zoran Vaškovič pre srbské médiá. Radnički napokon tento zápas prehrali 0:1 gólom z pokutového kopu v 88. minúte.

• Zdroj: športky, ts, youtube