Husárová s Rybárikovou vyhrali štvorhru v Budapešti

Janette Husárová a Magdaléna Rybáriková po úspešnom finále
Janette Husárová a Magdaléna Rybáriková po úspešnom finále

BUDAPEŠŤ - Slovenské tenistky Janette Husárová s Magdalénou Rybárikovou sa stali víťazkami štvorhry na antukovom turnaji WTA v Budapešti. Vo finále si poradili s česko-holandským párom Eva Birnerová, Michaella Krajiceková za 70 minút v dvoch setoch 6:4 a 6:2.

Husárová získala už v poradí 23. deblový titul, pre Rybárikovú je to vôbec prvá cenná trofej zo štvorhry na okruhu WTA. V singli vyhrala dva turnaje - v roku 2009 na tráve v Birminghame a vlani na harde v Memphise.  Husárová triumfovala v Budapešti už tretíkrát. V roku 2006 uspela v maďarskej metropole spoločne s Krajicekovou, v roku 2001 s Taliankou Tathianou Garbinovou.

Husárová s Rybárikovou prehrávali v úvode finálového zápasu 1:4. Slovenky však potom získali sedem gemov v rade, ukoristili prvý set a v druhom si vybudovali rozhodujúci náskok 3:0. Za stavu 5:2 premenili po úspešnom smeči Husárovej hneď prvý mečbal. Slovenský tandem si rozdelí spoločnú prémiu 11.000 dolárov, do rebríčka WTA pribudne obom hráčkam 280 bodov.

Husárová po finálovom víťazstve žiarila spokojnosťou. "Ďakujem Magde za to, že v Budapešti bola mojou deblovou partnerkou. Hrať s ňou bol super zážitok. Som rada, že nás prvý spoločný štart dopadol takto úspešne," povedala majsterka sveta vo štvorhre z roku 2002 po prevzatí cennej trofeji. Rybáriková mala z prvého deblového titulu veľkú radosť. "Bolo pre mňa veľkým potešením hrať v Budapešti po boku Janette, ktorá je vynikajúcou a mimoriadne skúsenou deblistkou. Veľa som sa od nej naučila."   

Janette HUSÁROVÁ, Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) - Eva Birnerová, Michaella Krajiceková (ČR/Hol.) 6:4, 6:2


Zdroj:
TASR
Foto:
Internet

DISKUSIA