VIDEO Gáborík s Rangers zápas od postupu, Phoenix vo finále

Brankár Braden Holtby blokuje strelu Mariána GáboríkaBrankár Braden Holtby blokuje strelu Mariána Gáboríka Zdroj: SITA

NEW YORK - Vo finále Západnej konferencie NHL sa stretnú hokejisti Phoenixu Coyotes a Los Angeles Kings. Kojoti zvíťazili nad Nashvillom Predators v piatom zápase 2:1 a v celej sérii 4:1.

Blízko k postupu do finále Východej konferencie majú aj hokejisti New Yorku Rangers. Slovák Marián Gáborík síce vyšiel bodovo naprázdno, ale jazdci zdolali Washington Capitals 3:2 po predĺžení a  celú sériu, v ktorej vedú 3:2 na zápasy, otočili vo svoj prospech. Víťazný gól duelu dal v druhej minúte predĺženia Marc Staal.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
New York Rangers - Washington 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 3:2
Góly: 11. Stralman (M. Staal, Stepan), 60. B. Richards (Callahan, Del Zotto), 62. M. Staal (J. Mitchell) - 29. Laich (Ovečkin, Brouwer), 45. Carlson (Wideman, Brouwer)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Phoenix - Nashville 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) - konečný stav série: 4:1, Phoenix postúpil do finále Západnej konferencie proti LA Kings
Góly: 24. Morris (Doan, Vermette), 36. Hanzal (Chipchura, Langkow) - 55. C. Wilson (Legwand, R. Suter)

• Zdroj: TASR, SITA, nhl.com