Ohlasy médií: Slováci pocítili, ktorý tím je najlepší

Slovenskí hokejisti po skončení finálového zápasu
Slovenskí hokejisti po skončení finálového zápasu

HELSINKI - Ohlasy médií po prehre hokejistov Slovenska s Ruskom (2:6) v nedeľňajšom finále na 76. majstrovstvách sveta v Helsinkách.

IIHF.com (Švaj.): " Dokonalé zlato pre Rusko. Malkin a spol. zvíťazili vo všetkých desiatich dueloch na šampionáte a zaslúžene sa stali majstrami sveta. "


Gazeta (Rus.): " Rusko sa po troch rokoch vrátilo na trón. O zlate sa ako o istej veci hovorilo už pred samotným zápasom, ale zverenci Zinetulu Biľaletdinova museli o svojom prvenstve rozhodnúť na ľade. Slováci síce otvorili gólový účet, ale Rusi skvelou druhou tretinou ukázali, že sú v ideálnej pohode. Neskôr bolo otázkou už len výsledné skóre. "

Itar Tass: " Sebavedomé Biľaletdinovo mužstvo zdolalo Slovákov 6:2 a zaslúžene získalo majstrovskú trofej. Finále by sa dalo rozdeliť na dve polovice, v prvej bolo stav stretnutia vyrovnaný, druhá sa niesla v očakávaní ruského športového úspechu ."

Sovietsky šport (Rus.): " Rusi vedení skvelým Malkinom, ktorý bodoval vo všetkých desiatich stretnutiach na majstrovstvách sveta, preskočili na svojej ceste za titulom aj poslednú, slovenskú prekážku. Slováci naplno precítili, ktorý tím je najlepší na planéte. "

Aftonbladet (Švéd.): " Rusi rozdrvili Slovákov a majstrovstvá sveta, ktoré boli šou jedného mužstva, ukončili vo veľkom štýle. Šampionát naozaj vyhral najlepší tím ."

TSN.ca (Kan.): " Výkon majstrovského tímu iba zriedka vyzerá až natoľko dobre. Rusko na záver bez problémov zdolalo Slovensko a skompletizovalo perfektný šampionát, na ktorom nemalo konkurenciu. Slováci, rovnako ako iní súperi, jednoducho nemali žiadnu odpoveď na hviezdny ruský výber. "

Sportti.com (Fín.): " Rusi sa zdrvujúcim spôsobom stali majstrami sveta! Zbornej sa podarilo triumfovať na turnaji vo veľkom štýle, keď nenašla premožiteľa ani v jednom stretnutí. Finále sa v podstate hralo na jednu bránku. Pre Slovensko však ide o výborný výsledok, v predchádzajúcich rokoch sa totiž umiestňovalo na oveľa horších priečkach. "

Italehti.fi (Fín.): " Rusi nedali Slovákom najmenšiu šancu, zdolali ich 6:2 a zaslúžene sa stali majstrami sveta ."

iDnes.cz (ČR): " Slovenská jazda sa skončila pod vrcholom, hokejový titul oslavujú Rusi. Výber trénera Vůjtka vo finálovom zápase vôbec nestačil na favorizované Rusku, prehral jasne 2:6 a z Helsínk si vezie striebro. ´Zborná´ pracovala na turnaji ako neomylný stroj a prevalcovala všetko, čo sa jej postavilo do cesty. Jediný, kto dokázal Rusku tento rok aspoň trošku vzdorovať, bol český výber, ktorý v skupine po dobrom výkone prehral ´iba´ 0:2. Za ďalšími, či už Švédmi, Nórmi, Fínmi alebo napokon aj Slovákmi, zostala iba červená škvrna... "

Kurier (Rak.): " Rusi si vo finále poradili s outsidermi Slovákmi presvedčivo 6:2. Mužstvo plné superhviezd si udržalo nervy na uzde a získalo 26. majstrovský titul. Rusi rozhodli o revanši za rok 2002 v prostrednej časti hry. Slovákom sa síce opäť podarilo zaskočiť favorita, keď Chára skóroval už v 66. sekunde, ale ´zborná´ sa rýchlo otriasla a neomylne dokráčala k víťazstvu. "

Blesk.cz: " Finále bolo jasnou záležitosťou. Rusko zmietlo Slovensko 6:2. "

Aktualne.cz: " Zborná rozprášila slovenský sen."

Hokejportal.cz: " Rusi sa vracajú na hokejový trón. Slovensko vo finále zdolali 6:2. "

Novinky.cz: " Rusi majú po troch rokoch zlato, Slováci nadšení aj zo striebra. "


Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA