VIDEO Devils vyradili Rangers, finále proti Los Angeles

New Jersey s trofejou za výhru v konferenciiNew Jersey s trofejou za výhru v konferencii Zdroj: SITA

NEW YORK - Súperom Los Angeles Kings budú vo finále bojov v play off NHL hokejisti New Jersey Devils. Tím okolo brankárskeho veterána Martina Brodeura vyhral nad NY Rangers v šiestom zápase finále Východnej konferencie pred vlastnými divákmi 3:2 a v celej sérii triumfoval 4:2.

Rozhodujúci zásah padol v druhej minúte predĺženia, keď Adam Henrique zblízka prepasíroval puk za brankára Rangers Henrika Lundqvista a poslal tak svoj tím do absolútneho vyvrcholenia súťaže. Zároveň sa tak skončila púť aj posledného slovenského hokejistu vo vrcholiacej sezóne, útočník hostí Marián Gáborík sa v záverečnom zápase ročníka ukázal štyrmi neúspešnými strelami.

Preruší sa tak miniséria úspechov, keď na rozdiel od posledných 4 sezón tento rok nad hlavu trofej lorda Stanleyho nebude dvíhať žiaden Slovák. V roku 2008 ju získal Tomáš Kopecký (Detroit), o rok neskôr Miroslav Šatan (Pittsburgh), nasledoval Marián Hossa znovu s Tomášom Kopeckým (Chicago) a vlani ju vyhral aj Zdeno Chára (Boston). Prvý finálový zápasy o Stanleyho pohár je na programe skoro ráno 31. mája, séria Devils - Kings sa začne na klzisku víťaza Východnej konferencie od 2.00 SELČ.

New Jersey - NY Rangers 3:2 pp (za domácich Gáborík 1+0) /konečný stav série: 4:2/

Finále play off zámorskej NHL: New Jersey Devils - Los Angeles Kings

• Zdroj: TASR,nhl.com