Pomstí sa Boston za minuloročné semifinálové vyradenie?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Zámorské boje o Pohár Larryho O'Briena sú v semifinále. O jednu vstupenku do finále NBA si to vo finále východnej konferencie rozdajú basketbalisti Miami a Bostonu, ktorí vyradili najväčšie prekvapenie vyraďovacích bojov z Philadelphie (4:3 na zápasy). Kto má väčšie šance na postup? Bookmakeri SYNOT TIPu na štarte viac veria domácim Heat.

 

Borci z Floridy v prvom vyraďovacom kole vybavili New York 4:1, v druhom Indianu 4:2, keď ťažia hlavne zo zápasov v domácej American Airline Aréne. O neporaziteľnosť v play-off pred vlastnými fanúšikmi ich v úvodnom meraní síl pripravila Indiana. Najlepšiu mušku vo vyraďovacích bojoch preukazuje Lebron James, ktorý do obrúčok súperov nastrieľal 319 bodov, čo robí výstavný priemer 29 bodov na zápas. Druhý Dwyane Wade zaznamenal 262 a tretí Mario Chalmers už len 121 bodov. O ťahúňom tímu tak netreba dlho hovoriť. Tréner Eric Spoelstra sa napokon asi modlí, aby sa najlepší tandem nezranil a na maródke zostal iba Bosh, ktorého trápi brušný sval. Do zápasu potom ešte nezasiahne ani suspendovaný Pittman.

Boston si postup do konferenčného finále ťažko vybojoval, keď až v siedmom súboji odstránil z cesty najväčšie prekvapenie play-off z Philadelphie. Borci z prístavného mesta išli do play-off v pozícii víťaza Atlantickej divízie a "nasadenej" desiatky, postupom medzi štyri najlepšie už splnili cieľ na dvesto percent, ale ako sa hovorí s jedlom rastie chuť, takže sa necítia porazení ani proti Miami. Aj keď je jasné, že to bude súper z inej kategórie. Najlepším strelcom play-off je Paul Pierce, ktorý má na konte 251 bodov (priemer 19,31) a kraľuje aj štatistikám trestných hodov a trojok. Ale napríklad aj v počte faulov ... O jediný bod späť je Kevin Garnett, ktorý ťaží hlavne z doskokov pod oboma košmi. Tréner Doc Rivers musí oželieť štart dlhodobo zraneného Greena, ktorý sa podrobil operácii srdca a čerstvo aj Bradleyho (rameno).

Súperi si zmerali sily aj v minulom play-off, ale o level skôr. Z postupu do konferenčného finále sa vtedy radovalo Miami (4:1). Posledné tri vzájomné zápasy však vyzneli pre Boston.

Zápas začína o 2.30 hod.


Zdroj:
synottip
Foto:
synottip

DISKUSIA