Česi v generálke proti Maďarsku bez Rosického

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Už len týždeň zostáva do štartu európskeho šampionátu futbalistov v Poľsku a Ukrajine. Účastnícke krajiny teda absolvujú zápasové generálky. Česko si pozvalo k poslednému hernému testu Maďarsko, ktoré sa v pražskej Generalli Aréne predstaví v najsilnejšej zostave. Aj napriek tomu sú podľa bookmakerov SYNOT TIPu favoritom zverenci Michala Bílka.

Česi pred týždňom porazili Izrael 2:1, keď víťazný gól zariadil v štvrtej minúte nastaveného času striedajúci kanonier David Lafata. Herný prejav však nebol nijako povznášajúci, ospravedlnením je fakt, že sa na trávniku neobjavili zranení Rosický, Kadlec a po triumfe v Lige majstrov odpočívajúci gólman Petr Čech. V základnej zostave sa ale objavilo kvarteto plzenskej Viktorie Rajtoral, Pilař, Kolář, Petržela, ktoré v 65. minúte ešte doplnil Darida a svojím výkonom si povedal o nomináciu na Euro. Černý Petr tak zostal v rukách Daniela Pudila, hráča talianskej Ceseny. Ak Michal Kadlec je pripravený proti Maďarom nastúpiť, hoci v celo tvárovej maske, ktorá kryje operovaný nos, kapitán Tomáš Rosický bude zápas sledovať len z lavičky. Tridsaťjedenročný stredopoliar Arsenalu si postupne na tréningoch zvyšuje záťaž a podľa tímových lekárov bude do štartu Eura zdravotne fit. Dnes na jeho mieste zaskočí Daniel Kolář.

Maďarsko pricestuje na breh Vltavy v najsilnejšej možnej zostave. Tréner Sándor Egervári povolal do "zbrane" väčšinu hviezd, vrátane záložníka Dszudszáka z moskovského Dynama alebo útočníka nemeckého Mainzu Ádáma Szalaie. V nominácii sa objavili aj štyria nováčikovia Mészáros s Szakályem z majstrovského Debrecínu, Gyurcsó zo Székesfehérvár a brankár Olympiakosu Pireus Megyeri. Zranenie potom vystavilo stopku triu Gera, Rudolf, Priskin. Maďari v utorok hrali s Bulharskom 1:1, keď o víťazstvo prišli tri minúty pred koncom. Ich gól zariadil v prvej polovici Szalai. Borci zo zeme kúpeľov, vína a ostrých jedál si Euro nezahrajú, v kvalifikačnej skupine totiž zostali za tandemom Holandsko, Švédsko.