Evra nechce párty po návrate, mrzí ho neúčasť Ferdinanda

Patrice Evra
Patrice Evra

DONECK - Francúzskeho futbalistu Patrice Evru (31) mrzí, že si v zápase majstrovstiev Európy s Anglickom nezahrá proti spoluhráčovi z Manchestru United Riovi Ferdinandovi. Absencia skúseného obrancu podľa neho bude pre francúzsky tím výhodou.

Stopér chýbal v pôvodnej anglickej nominácii a šancu od trénera Roya Hodgson nedostal ani potom, čo kvôli zraneniu vypadol zo zostavy iný obranca Gary Cahill.

"Neviem, čo sa stalo. Je to výborný hráč. Možno mal kouč dobré dôvody, ale to, že nebude hrať, je dobré iba pre Francúzsko. ​​Som sklamaný, pretože je to skvelý futbalista," citovali Evru webové stránky denníka The Telegraph.

"Rešpektujem všetkých v anglickom mužstve. Veľa ľudí hovorí, že možno nový tréner nepozná dosť dobre svojich hráčov, ale vezmite si napríklad Roberta Di Mattea z Chelsea. Prišiel a hneď vyhral Ligu majstrov," povedal bek.    

Anglicko bude podľa neho nepríjemný súper, aj keď množstvo opôr vyradili zdravotné problémy a kvôli trestu nemôže proti Francúzsku nastúpiť ďalší Evrov spoluhráč z United Wayne Rooney.

"Nepozerám sa na hráčov, ktorí budú chýbať pre zranenie, pretože nastúpia veľmi dobrí náhradníci. Anglicko dlho nič nevyhralo, ale bude pripravené tvrdo bojovať," uviedol rodák z Dakaru. "Osobne to pre mňa bude výnimočný zápas, pretože sa nechcem vracať do Manchestru ako porazený. Poznám svojich spoluhráčov a viem, že by si zo mňa dlho robili srandu. Už mi sľubovali, že keď prehrám, tak ma čaká v šatni veľká párty," povedal 41-násobný reprezentant.    

Verí, že zverenci trénera Laurenta Blanca potvrdia dobrú formu a predĺžia sériu 21 zápasov bez prehry. "Máme kvalitných ofenzívnych hráčov, takže keď to zvládneme vzadu, môžeme vyhrať každý zápas. Na rozdiel od minulého Eura hráme viac ako tím. Prvý zápas určite bude kľúčový. Keď z neho odídeme porazení, tak takmer určite pôjdeme domov," dodal Evra. 

Francúzsko, ktoré na poslednom európskom i svetovom šampionáte skončilo posledné v skupine s jediným bodom, sa stretne aj s domácou Ukrajinou a Švédskom.


Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA