VIDEO Maradonov celok nedotiahol odvetu finále GCC

Diego MaradonaDiego Maradona Zdroj: SITA

DUBAJ - Al Wasl pod vedením Diega Maradonu sa nepodarilo triumfovať vo finále GCC Ligy majstrov proti bahrajnskému Al Muharraq. Celok zo Spojených arabských emirátov dohrával s desiatimi hráčmi a napokon podľahol po rozstrele zo značky pokutového kopu 4:5. Po víťazstve 3:1 v prvom finálovom stretnutí v Bahrajne bol Maradona presvedčený, že jeho mužstvo získa titul. Jeho plány však postupne narušil gólom hosťujúci Jamal Abraro a domáci brankár Majed Naser, ktorý musel ísť po faule predčasne pod sprchy.

Celkový stav finále upravil v 45. minúte na 4:2 pre Al Wasl Yasser Salim a zdalo sa, že o všetkom je už rozhodnuté. Hráči Al Muharraq sa však nevzdali a dvomi presnými zásahmi sa im podarilo priviesť duel až do predĺženia. Smoliarom sa napokon stal Mubarak Hassan, ktorého strelu vystihol gólman Abdullah al-Kaby.

• Zdroj: TASR, youtube