Budúca pani Škrtelová: Martina som do svadby netlačila

Barbora Lovásová, budúca pani Škrtelová
Barbora Lovásová, budúca pani Škrtelová

BRATISLAVA - Najlepší hráč FC Liverpool v sezóne 2011/2012 podľa fanúšikov Martin Škrtel (27) už čoskoro opustí rady slobodných mužov. 16. júna v kaštieli v Čereňanoch si povie "áno" so svojou dlhoročnou partnerkou Barborou Lovásovou, s ktorou má aj syna Mattea.

Škrtel sa už dávnejšie vyjadril, že to nebude žiadna pompézna svadba, akú by možno verejnosť čakala od hráča jeho kalibru, ale skôr malé rodinné posedenie s typickými slovenskými prvkami. 

Športky.sk preto vyspovedali budúcu pani Škrtelovú, ktorá má ako správna žena dohľad na všetkým, čo so svadbou súvisí. Ani ona to však nezvláda iba sama, pomáha jej svadobná agentúra. 

"My sme vždy vedeli, že raz sa vezmeme. Zvažovali sme to už minulý rok, ale napokon sme to ešte odložili keďže som bola tehotná. Chcem si to trošku viac užiť a vtedy by som si nemohla dať víno ani šampanské a bola by som unavená. Tento rok to bude asi zložitejšie, keďže už zase máme "malého", ale rozhodli sme sa, že teraz to bude najideálnejšie," skonštatovala na úvod Barbora a pokračovala: "Matteo už má 7 mesiacov, takže moja mama ho môže postrážiť a mali sme čas na vybavovanie. Ale aj tak je zlatý, poslúcha. Robí nám obrovskú radosť."

"Bolo to spoločné rozhodnutie, nebolo tam z mojej alebo Martinovej strany niečo také, že ja chcem svadbu alebo už musí byť svadba. Ani sme to vlastne veľmi neriešili, prišlo to samo," povedala s úsmevom čerstvá mamička o tom, koho "nápadom" bol sobáš po dlhoročnej známosti a spoločnom živote. 

O mieste svadobného obradu aj hostiny mali jasno už dávno. Kaštiel v Čereňanoch bol jediná voľba. "My sa tam často chodievame najesť, máme výborný vzťah s majiteľom. Vlastne tam vždy chodíme, odkedy sa poznáme. Cítime sa tam príjemne, takže vždy sme hovorili, že keď raz budeme mať svadbu, tak určite tam," pokračovala Barbora. 

Kaštieľ Čereňany je častým dejiskom svadieb

Zaujímalo nás, pre koľko osôb bude hostina a či prídu aj Škrtelovi spoluhráči z Liverpoolu: "V pláne je asi 50 hostí, prídu však iba jeho spoluhráči zo Slovenska. Bolo by to komplikovanejšie, keby prišli aj nejakí cudzinci. Oni by veľmi nerozumeli a rovnako ani naši blízki by sa s nimi nemohli normálne rozprávať. Pre nich plánujeme po návrate do Liverpoolu nejakú menšiu párty. Bude to taká typická slovenská svadba, nič výnimočné. Nebudú chýbať tradičné zvyky, žiadna extravagancia. Aj keď Martin napríklad zákazal únos nevesty." 

Svadobná cesta zatiaľ vôbec nie je naplánovaná. Budúci mladomanželia to vyriešia až potom, ako opadne svadobný stres. "Prvoradá je svadba, potom niečo vyberieme, uvidíme, na čom sa dohodneme,"  povedala už nie dlho slečna Lovásová. 

Musia rozmýšľať rýchlo, keďže Škrtel sa onedlho bude musieť hlásiť v meste Beatles, kde začne prípravu na nový ročník. V zákulisí sa však spomínajú rôzne prestupové šumy, keďže Martin veľmi chce hrať Ligu majstrov a to sa mu s LFC opäť nepodarí. V klube je ale pod zmluvou, takže sa bude hlásiť novému trénerovi Brendanovi Rodgersovi. 

Pri otázke, akú destináciu by Barbora Martinovi poradila, sa "nechytila" ani pri ponukách miest ako Miláno, Madrid, Paríž či Barcelona. "Ja som spokojná v Liverpoole. Martinovi do toho vôbec nehovorím a neotravujem ho s tým, že poďme preč. Keď vidím, že sa mu tu darí a aj on je spokojný, keďže futbal je prvoradý, tak bez problémov vydržíme v Anglicku. Myslím si, že neodídeme. Podľa mňa si ho Liverpool aj tak nedá."

Dvojica sa zoznámila prostredníctvom internetu a spoločného priateľa Filipa Šeba. Martin sa ho na krásne dievča často pýtal a tak sa raz odhodlal, že jej napíše. Neskôr prišlo prvé stretnutie a tým sa vlastne začal vzťah, ktorý trvá až dodnes a mladí ľudia sa ho 16. júna 2012 rozhodli spečatiť sobášom. Prežili aj vzťah na diaľku, keď Martin pôsobil v Petrohrade a Barbora študovala na Slovensku. Bývať spolu začali až po prestupe do Liverpoolu. 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, ts
Foto:
športky, ts

DISKUSIA