Tréner Dortmundu: Cieľom ostáva priamy postup do LM

 Jürgen Klopp
Jürgen Klopp

DORTMUND - Tréner futbalistov Borussie Dortmund Jürgen Klopp v tom má jasno. Kormidelník úspešného obhajcu nemeckého titulu považuje za hlavný cieľ v novej sezóne priamy postup do Ligy majstrov.

Klopp však považuje Bayern Mníchov za hlavného favorita na zisk titulu. A to napriek tomu, že žlto-čierni v minulej sezóne získali double za triumf v lige aj Nemeckom pohári.

"Začína sa od nuly," mieni Klopp, podľa ktorého urobil Bayern najlepší letný nákup angažovaním bývalého hráča a trénera Dortmundu Matthiasa Sammera na post športového riaditeľa.

Výkonný riaditeľ Dortmundu Hans-Joachim Watzke potvrdil, že klub predá rekordných 54 000 permanentiek, keďže na posledné dve tisícky čaká 38 000 fanúšikov. "Záujem by bolo aj o 90 000!" povedal Watzke.

Dortmund počíta v budúcej sezóne s rekordnými príjmami v hodnote viac ako 200 miliónov eur. "Stále je tu jeden klub, ktorý všetkých ekonomicky prekoná, a to je Bayern Mníchov. Myslím si, že naši fanúšikovia majú tiež realistické očakávania," dodal Watzke.

Dortmund začne cestu za obhajobou ligového titulu 24. augusta proti Werderu Brémy.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA