Nitra chce skončiť v prvej päťke, zostáva doladiť obranu

Kapitán Miloš Šimončič, tréner Ladislav Jurkemik a generálny manažér Jozef Petráni
Kapitán Miloš Šimončič, tréner Ladislav Jurkemik a generálny manažér Jozef Petráni

NITRA - Futbalisti FC Nitra vedení trénerom Ladislavom Jurkemikom chcú v novej sezóne obsadiť jedno z miest v prvej polovici corgoňligovej tabuľky. Na tlačovej konferencii to vyhlásil generálny manažér klubu Jozef Petráni.

Nitra obsadila v minulom ročníku najvyššej slovenskej súťaže ôsme miesto a realizačný tím pod vedením Jurkemika sa chce v tomto smere zlepšiť. Klub spod Zobora vstupuje do sezóny s rozpočtom 1,465 milióna eur.

Mužstvo sa pripravovalo v domácich podmienkach. Nitrania odohrali na želanie hlavného kouča šesť zo siedmich zápasov na pôde súpera, resp. nie je na domácom ihrisku. Získali tak možnosť konfrontácie s kvalitnými mužstvami z Česka, Rakúska a Maďarska, a to sa odrazilo aj na výsledkoch. Juremikovi zverenci totiž v príprave zdolali na ihriskách súperov len Sigmu Olomouc (1:0) a maďarský MTK Budapešť (2:0).

"Tieto zápasy sme odohrali veľmi dobre. Chcel som, aby sme sa pripravovali s kvalitnými súpermi, hráči tak mohli získať nové poznatky a skúsenosti. Bola to dobrá škola. V týchto stretnutiach sme museli nahrádzať celú obranu a aj v súčasnosti stále hľadáme stopéra," povedal Ladislav Jurkemik.

"V príprave sme si vyskúšali päť či šesť stopérov, no tí nespĺňali corgoňligové kritériá. Bol tu však Jozef Adámik, ktorého som chcel, ale jeho manažér začal špekulovať. Naším hlavným cieľom pred začiatkom súťaže zostáva stabilizovať obranu," dodal kormidelník.

Generálny manažér nitrianskeho klubu Jozef Petráni hovoril o rekonštrukcii štadióna, pretože Nitra bude o rok hostiť majstrovstvá Európy hráčov do 17 rokov.

"Verím, že v spolupráci s mestom ako vlastníkom štadióna, sa nám podarí rekonštrukciu zdarne dokončiť. Čaká nás obnova zavlažovacieho zariadenia i ďalších technických náležitostí," povedal Petráni.

Hlavným cieľom bude podľa generálneho manažéra stabilizácia klubu i A-mužstva. "V súčasnosti sa nestretávame s výraznými finančnými problémami, všetky platby uhrádzame v termíne alebo krátko po ňom. Azda by sme potrebovali dlhší čas na prípravu novej sezóny, ale to nezmeníme. Na prvý duel sezóny s Trenčínom sa už veľmi tešíme. Dúfam, že si k nám fanúšikovia po tom, ako pán Jurkemik vniesol do mužstva nový vietor, nájdu cestu," dodal Jozef Petráni.

Kapitánom v novej sezóne bude záložník Miloš Šimončič. V prvom zápase Nitranov v Trenčíne budú mužstvu chýbať traja "vykartovaní" hráči. "Je to škoda. Ja mám takisto trest, preto som dúfal, že po odpykaní si jeho časti v zápase s Trnavou, by mi snáď ďalšiu časť trestu odpustili, ale nestalo sa," smútil kapitán a dodal: "Nielen na prvé stretnutie, ale vlastne na celú sezónu sa všetci tešíme. Podľa mňa sme na ňu dobre pripravení."

Káder Nitry :

Brankári : Lukáš Hroššo, Martin Chudý, Matej Kopecký

Obrancovia:  Marián Kolmokov, Marek Szabó, Martin Boszorád, Ján Harbuľák, Michal Grman, Michal Poluch, Lukáš Zelenický, Igor Kotora

Stredopoliari:  Ľuboš Kolár, Cléber Silva Nascimento, Vratislav Gajdoš, Seydouba Soumah, Denis Čery, Patrik Kemláge, Filip Moravčík, Andrej Ivančík, Miloš Šimončič

Útočníci:  Matúš Mikuš, Arnold Šimonek, Karel Kroupa, Matúš Paukner

Zmeny v kádri:

Prišli:  Lukáš Zelenický (Pieštany návrat z hosťovania), Denis Čery, Michal Grman (obaja dorast), Marek Szabó (FK Chotín)

Odišli:  Martin Tóth (Liberec/ČR), Ján Čirik (Šaľa), Ondrej Murín (Olomouc koniec hosťovania), Igor Držík (Senec), Petr Kaspřák (?)


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA