Brankársky talent Vozár do Talianska, hosťovanie v Spezii

Matej VozárMatej Vozár Zdroj: astrencin.sk

BRATISLAVA - Nádejný brankár a slovenský reprezentant do 18-rokov Matej Vozár mieri do talianskej Serie B. Do svojho mužstva si ho stiahol ambiciózny nováčik druhej najvyššej súťaže Spezia Calcio. Bývalý hráč AS Trenčín tam odchádza na ročné hosťovanie s opciou. Vozár už v Spezii absolvoval lekárske skúšky a zapojí sa do prípravy s A-mužstvom.

"Mateja klub sledoval dlhší čas a už v minulosti absolvoval skúšky v Chieve Verona aj Sampdorii Janov. Bol pod drobnohľadom a klub si ho preveril po všetkých stránkach. Teraz je len na ňom ako sa chytí ponúknutej šance, no sme presvedčení, že na to má všetky predpoklady. Sme radi, že môže chytať v Taliansku, pretože talianska brankárska škola je považovaná za jednu z najlepších na svete," povedal o prestupe Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends, ktorá Mateja Vozára zastupuje.

• Autor: © Zoznam

Najnovšie zo Športiek

Foto Slovenský šprintér Ján Volko
Ján Volko odchádzal z Torune spokojný: Bronzová medaila bola viac ako očakával!

TORUŇ - Najrýchlejší Slovák Ján Volko odchádzal z atletických halových ME v Toruni spokojný. Neobhájil síce zlato na šesťdesiatke z Glasgowa, no aj bronzová...

Na snímke zľava Alex
Zvolen v derby zdolal Banskú Bystricu po predĺžení, Slovan si poradil s Liptovským Mikulášom

ZVOLEN - Hokejisti HC 05 Banská Bystrica prehrali v dueli 46. kola Tipos extraligy s HKM Zvolen 2:3 po predĺžení. Banskobystrickí hokejisti začali v dočasnom...

Foto Radosť futbalistov Manchestru United
VIDEO Manchester sa obliekol do červených farieb: United v derby pretrhli víťaznú sériu City

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United triumfovali v 185. mestskom derby v rámci 27. kola Premier League na ihrisku City 2:0 a svojmu rivalovi uštedrili...

Gólové oslavy futsalistov Slovenska
Slováci v kvalifikácii s druhým víťazstvom: Futsalisti nedali šancu domácemu Grécku

ATÉNY - Slovenská futsalová reprezentácia zvíťazila v nedeľnom stretnutí kvalifikácie ME 2022 na pôde Grécka 5:0 a pripísala si druhú výhru v 3. skupine....

Július Hudáček
Hudáček nezabránil ďalšej prehre v play-off: Jeho Spartak Moskva je na pokraji vypadnutia

MOSKVA - Hokejisti Salavatu Julajev Ufa vyhrali v treťom zápase štvrťfinále play-off Východnej konferencie na ľade Traktora Čeľabinsk 4:0 a v sérii vedú 2:1.

Foto Federico Valverde
VIDEO Madridské derby víťaza nespoznalo: Real zachránil remízu v posledných minútach

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid remizovali v nedeľňajšom tradičnom madridskom derby s Realom 1:1. Lídra tabuľky poslal v dueli 26. kola španielskej...

Foto Petra Vlhová pózuje na
VIDEO Nádherná nedeľa v Jasnej! Pozrite si ešte raz skvelé jazdy Petry Vlhovej

JASNÁ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vyhrala obrovský slalom Svetového pohára v Jasnej. V nedeľňajšej súťaži odsunula o 16 stotín na druhú priečku Novozélanďanku...

Foto Miloš Veljković s loptou
Kolín a Brémy sa rozišli po remíze, Ondrej Duda nastúpil v základnej zostave

KOLÍN NAD RÝNOM - Futbalisti 1. FC Kolín remizovali v nedeľnom dueli 24. kola nemeckej Bundesligy s Werderom Brémy 1:1. V drese domácich hral do 71. minúty...

Na snímke vľavo hráč
HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice: Online prenos zo 46. kola Tipos Extraligy

MICHALOVCE – Kedysi nepredstaviteľné, dnes reálna vec. Kým HC Košice sa trápia a ich výkony pripomínajú jazdu na divokej horskej dráhe, Michalovce atakujú...

Ír Sam Bennett vyhral
Saganov rival to opäť rozbalil: Špurt prvej etapy na Paríž - Nice korisťou írskeho suveréna

SAINT-CYR-I´ÉCOLE - Írsky cyklista Sam Bennett triumfoval v nedeľnej prvej etape cyklistickych pretekov Paríž - Nice. Jazdec tímu Deceuninck-Quick-Step...