Hossa by mal patriť k lídrom Leva, Slovan sa mu neozval

Marcel Hossa
Marcel Hossa

PRAHA - Túžba zahrať si KHL takmer na domácej pôde, ale aj príchod generálneho manažéra Normundsa Sejejsa do klubového vedenia rozhodli v prospech Leva Praha, keď sa uchádzal o služby slovenského útočníka Marcela Hossu (30).

Útočník síce nedosiahol slávu svojho brata Mariána, aktuálne obávaného kanoniera Chicaga, napriek tomu si aj on v posledných rokoch získal povesť dobrého strelca. Hossa pôsobí v KHL už od sezóny 2008/09, pred ktorou opustil NHL. Hrával za Dinamo Riga, Kazaň a Spartak Moskva. Teraz bude obliekať dres nováčika súťaže.

"Rozhodlo hlavne to, že je to pre mňa skoro ako doma," povedal Hossa na prvej tlačovej konferencii nového tímu.  "Praha je skvelé mesto a navyše, keď tu ako manažér nastúpil Normunds Sejejs, ktorý bol mojím manažérom už v Rige, nebolo nad čím premýšľať. Opäť sme sa skontaktovali a takto to dopadlo. Poznáme sa už dosť dlho a môžem potvrdiť, že to zohralo veľkú úlohu," potvrdil hráč s 251 štartmi v NHL. 

Držiteľ striebornej medaily z majstrovstiev sveta 2012 je nadšený, že so Sejejsom môže aj naďalej spolupracovať. "Je s ním skvelá spolupráca. Hovorí po slovensky, slovensky i anglicky a my spolu máme medzi sebou dobrý vzťah, ale so vzájomným rešpektom," uviedol Hossa.

Kým Lev mu predložil ponuku na angažmán, z bratislavského Slovana, ktorý tiež vstúpi do KHL, sa mu nikto neozval. "Nič také neprišlo," potvrdil Hossa.

Aj napriek tomu bude mať medzi spoluhráčmi veľa Slovákov, v súčasnosti ich je na súpiske ešte päť. "Je samozrejme super pocit, keď máte v kabíne vedľa seba chlapcov zo svojej krajiny. Navyše poznám veľa chalanov z Čiech, proti ktorým som hrával. Osobne by som nemal problém, ani keby som tu bol sám, ale je samozrejme veľké plus, keď máte okolo seba toľko ľudí, čo sú vám blízki," pochvaľoval si Hossa.

Očakáva, že tím bude okrem iného hnať vpred aj zvýšená motivácia proti Rusom, tradičným rivalom Čechov a Slovákov na medzinárodnej scéne. "Bude veľa záležať na nás, ale berieme toto mužstvo ako taký náš domáci tím a budeme sa chcieť predviesť v čo najlepšom svetle, hlavne   domácemu publiku," vyhlásil Hossa.

V KHL toho odohral veľa, nastrieľal dosť gólom, takže by sa mohol zaradiť k hráčom, ktorí tím potiahnu. "Je tu ale viac hráčov, ktorí majú veľké skúsenosti z KHL a tiež sú tu hráči so skúsenosťami z Ameriky. Je ešte predčasné hovoriť, kto by mal patriť k lídrom tímu," nechcel Hossa predbiehať udalosti.

Podobné to bolo aj v prípade pocitov, ktoré zatiaľ z tímu a jeho zloženia má. Aj preto, že hráči spolu zatiaľ ešte ani netrénovali as prípravou na ľade začnú až 22. júla v Liberci.

"Iba sme sa zoznámili a ešte budeme potrebovať pár dní, aby sme sa dali do kopy a trošku zblížili, ale podľa mňa to bude úplne v pohode, " verí Hossa. "Je to vždy iné, keď idete do nového tímu. Potrebujete sa okolo seba "rozkukať", ale myslím, že nebude problém," dodal Hossa.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA