VIDEO Neapol s kapitánom Hamšíkom zdolal Bayern

Momentka zo zápasu Bayern - NeapolMomentka zo zápasu Bayern - Neapol Zdroj: sscnapoli.it

RÍM - Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v prípravnom zápase v horskom stredisku Arco pred 3083 divákmi s talianskym tímom SSC Neapol 2:3. Marek Hamšík bol v základnej zostave a s kapitánskou páskou strávil na ihrisku 88 minút, keď ho vystriedal Giuseppe Palma.

Skóre duelu otvoril Bayern zásluhou Rakúšana Davida Alabu, no krátko pred prestávkou vyrovnal Paolo Cannavaro. Po zmene strán sa Neapol ujal vedenia, keď sa do streleckej listiny zapísal Macedónec Goran Pandev, Bavori odpovedali novou posilou Xherdanom Shaqirim. Víťazný gól talianskeho mužstva strelil útočník Lorenzo Insigne.

Trénerovi Bayernu Juppovi Heynckesovi stále chýba osmička nemeckých reprezentantov, ktorí majú po skončení majstrovstiev Európy dovolenku. Bayern v sobotu odlieta na sústredenie do Číny.

FC Bayern Mníchov (Nem.) - SSC Neapol (Tal.) 2:3 (1:1)
Góly: 16. Alaba, 73. X. Shaqiri - 45.+ P. Cannavaro, 67. Pandev, 82. Insigne

Bayern: Starke - Rafinha (46. Hojbjerg), Van Buyten, Dante, Contento - Tymoščuk, Luiz Gustavo - Robben, Shaqiri, Alaba (39. Can) - Mandžukič (60. Pizarro)

Napoli : Rosati - Campagnaro (78. Grava), Cannavaro, Britos (60. Aronica) - Zuniga, Inler, Dossena (70. Vitale) - Dzemaili (88. Fornito), Hamšík (88. Palma) - Insigne (86. Novothny), Vargas (60. Pandev)

• Zdroj: SITA, sscnapoli.it, youtube