VIDEO Neapol v príprave so štvrtou výhrou, Hamšík kapitánom

Hamšík a Edu gratulujú Maggiovi ku góluHamšík a Edu gratulujú Maggiovi ku gólu Zdroj: sscnapoli.it

BRATISLAVA - Prípravné stretnutia európskych klubov pred štartom novej sezóny vrcholia. Formu na ročník 2012/2013 sa snažili v stredu vyladiť Bayern Mníchov, Juventus Turín, Borussia Dortmund či Benfica.

Zo slovenského pohľadu bol najzaujímavejší duel Neapola proti Bordeaux. Taliansky tím je v prípravnom období zatiaľ suverénny, postupne si poradil Bayernom, Grossetom, Leverkusenom a víťazne odchádzal aj z duelu proti francúzskemu klubu.

Skóre otvoril v 44. minúte Macedónec Pandev. V 56. minúte sa na trávnik dostal aj Marek Hamšík, keď vystriedal svojho uruguajského švagra Gargana a okamžite si navliekol kapitánsku pásku. O šesť minút neskôr potiahol akciu od vlastného pokutového územia Maggio, vymenil si loptu so Slovákom a upravil na konečných 2:0.

Najbližšie sa Neapol stretne 4. augusta s portugalskou Bragou a 11. augusta ho čaká taliansky Superpohár v čínskom Pekingu proti Juventusu Turín.

Neapol - Bordeaux 2:0
Góly: 44. Pandev, 61. Maggio

Neapol: De Sanctis - Campagnaro (46. Gamberini), Fernandez, Aronica (72. Grava), Maggio, Dzemaili (88. Fornito), Gargano (56. Hamšík), Behrami (84. Zuniga), Dossena (76. Vitale), Pandev (72. Novothny), Vargas (86. Bariti)

Kaiserslautern - Bayern Mníchov 2:3

Juventus Turín - Benfica Lisabon 1:1

Münster - Dortmund 2:4

Udinese - Antalyaspor 1:2

St. Étienne - Nice 0:1

Córdoba - FC Sevilla 1:0

Atlético Nacional Medellín - Atlético Madrid 1:2

Kansas City - Stoke City 1:1