VIDEO Weissovým nástupcom v Slovane sa stal Slovák

Samuel SlovákSamuel Slovák Zdroj: športky, ts

BRATISLAVA - Slovan nastúpi na ligové derby proti Trnave s novým trénerom, mužstvo po Vladimírovi Weissovi preberá Samuel Slovák (36). Informovalo o tom vedenie klubu pred piatkovým tréningom.

Vzhľadom na fakt, že Samuel Slovák nie je držiteľom najvyššej trénerskej PRO-licencie, oficiálne bude prvým trénerom Jozef Kontír a bývalý skvelý hráč "belasých" jeho asistentom. V realizačnom tíme skončil Boris Kitka, naopak zostáva tréner gólmanov Miroslav König. Ďalšie funkcie vyrieši vedenie po komunikácii s trénerom v najbližších dňoch. 

O zmenách informoval generálny manažér a viceprezident klubu Petr Kašpar: "Tréner Weiss po zápase so Žilinou oznámil, že končí, takže sme museli reagovať. Vzhľadom na to, že majiteľ klubu bol odcestovaný, tak sme to riešili trošku dlhšie a nechceli sme to "šiť horúcou ihlou". Napokon sme sa rozhodli tak, že hlavným trénerom so všetkými kompetenciami bol poverený Samuel Slovák," uviedol Kašpar a dodal: "Uvidíme, ako bude fungovať celý realizačný tím. Samo je ešte len prihlásený na zisk licencie, to sú administratívne veci, ktoré vyriešime. Vlado Weiss asi v klube nezostane, zatiaľ sme spolu nekomunikovali, keďže je mimo Slovenska. Keď sa vráti, doriešime všetky oficiality."

Samuel Slovák vzal vymenovanie do funkcie s pokorou sebe vlastnou. "Beriem to ako realitu. Hneď som sa pripojil k mužstvu a človek to môže iba akceptovať. Realizačný tím je v štádiu riešenia," skonštatoval bývalý kouč B-tímu a pokračoval: "Slovan má vždy najvyššie ciele. Ako hráč som bol zvyknutý, že sa od náš žiadalo nielen podať dobrý výkon, ale aj povyhrávať, čo sa dalo. Budeme sa snažiť naplniť ciele klubu. Je výhoda, že som tu pôsobil, ale všetko ukáže čas. Preberám tento tím po skvelom trénerovi, ktorý dosiahol úspech v podobe víťazstva nad AS Rím a účinkovaním v Európskej lige. Nastupujem s radosťou, aj keď určite cítim nervozitu."

Po krátkom rozhovore pre médiá sa Slovák pobral na tréningové ihrisko na Pasienkoch, kde ho už čakali noví zverenci.  "Futbal nemá pamäť,"  boli prvé slová kouča v krátkom príhovore pred hráčmi, ktorý následne dodal: "Od mladých chcem, aby makali a zlepšovali sa. Od starých zase, aby ťahali tím."  A všetci prítomní sa pustili do práce. Slovan má nového šéfa realizačného tímu, hráči môžu dokázať, že futbal hrať vedia. 

Samuel Slovák na prvom

Tréning Slovana pod vedením

Samuel Slovák na prvom

Tréning Slovana pod vedením

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: športky, ts
  • Zdroj: športky, ts

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy