VIDEO Barcelona uspela po penaltách na pôde PSG

Zlatan Ibrahimovič a Rafinha AlcantaraZlatan Ibrahimovič a Rafinha Alcantara Zdroj: SITA

PARÍŽ - Priateľský zápas ambiciózneho francúzskeho klubu Paríž St. Germain so španielskym vicemajstrom FC Barcelona museli rozhodnúť až pokutové kopy. V Parku princov padli v riadnom hracom čase štyri gól, keď sa sa domácich presadil Ibrahimovič a Camara. V drese katalánskeho klubu sa presadili Rafinha a Messi z pokutového kopu.

Katalánci mali lepší vstup do zápasu a už v 6. minúte sa presadil Rafinha. Domáci nastúpili v hviezdnej zostave aj so Zlatanom Ibrahimovičom, Javierom Pastorem a Ezequielom Lavezzim, napriek tomu po prestávke prehrávali už 0:2 po premenenej penalte Lionela Messiho. Ibrahimovič a Camara ale vyrovnali a tak o víťazovi rozhodol až jedenástkový rozstrel.

"Hralo sa vo fantastickej atmosfére, naozaj som si to užíval. Dokázali sme, že sa môžeme vyrovnať najlepším svetovým tímom. A toto je len začiarok. Čím viac budeme hrať spolu, tým to bude lepšie," povedal pre oficiálnu stránku PSG kanonier Ibrahimovič, ktorý zaznamenal svoj vôbec prvý gól pred parížskym publikom.

Paríž St. Germain - FC Barcelona 2:2 (0:1), 1:4 na strely zo značky pokutového kopu
Góly: 60. Ibrahimovič, 81. Z. Camara - 7. Rafinha, 53. Messi (z pok. kopu)

PSG: Douchez - Jalle, Sakho, Alex, Maxwell - Rabiot, Bodmer, Pastore - Nene, Lavezzi, Ibrahimovič. Striedali: Sirigu, Bisevac, Tiené, Camara, Luyindula, Hoarau, Gameiro, Matuidi, Armand, Verratti

Barcelona: Valdés (46. Pinto) - Alves (78. Tello), Puyol (46. Bartra), Mascherano (64. Piqué), Planas (46. Montoya) - Busquets (46. Dos Santos), Sergi Roberto (64. Xavi), Rafinha (64. Fábregas) - Alexis (64. Pedro), Afellay (64. Iniesta), Messi

• Zdroj: TASR, SITA, športky, ts, footyroom