Vo windsurfingovej víťazmí Van Rijsselberge a Neirová

Dorian van RijsselbergeDorian van Rijsselberge Zdroj: SITA

LONDÝN - Holandsko získalo na jachtárskych súťažiach v Londýne prvú zlatú medailu zásluhou Doriana van Rijsselberga v triede RS:X. Nový olympijský víťaz potvrdil svoju suverenitu triumfom v utorkovej finálovej jazde. Striebro zostáva vo Veľkej Británii, zaslúžil sa oň domáci windsurfista Nick Dempsey. Tretí v celkovom poradí skončil Poliak Przemyslaw Miarczynski.

Španielsko získalo prvú zlatú medailu zásluhou Mariny Alabauovej-Neirovej v triede RS:X. Španielka si ziskom najcennejšieho kovu vynahradila štvrté miesto v tejto kategórii z Pekingu 2008. Striebro putuje do Fínska zásluhou Tuuli Petajovej, bronz pre Poľsko vybojovala Žofia Nocetiová-Klepacká.

Trieda RS:X žien (po finálovej rozjazde): 1. Marina Alabauová-Neirová (Šp.) 26 bodov, 2. Tuuli Petajová (Fín.) 46, 3. Žofia Nocetiová-Klepacká (Poľ.) 47, 4. Oľha Maslivecová (Ukr.) 48, 5. Moana Delleová (Nem.) 51, 6. Lee-El Korsizová (Izr.) 56, 7. Bryony Shawová (V. Brit.) 59, 8. Charline Piconová (Fr.) 89

Trieda RS:X mužov (po finálovej rozjazde): 1. Dorian van Rijsselberge (Hol.) 15 bodov, 2. Nick Dempsey (V. Brit.) 41, 3. Przemyslaw Miarczynski (Poľ.) 60, 4. Toni Wilhelm (Nem.) 64, 5. Julien Bontemps (Fr.) 70, 6. Byron Kokalanis (Gréc.) 77, 7. Jp Tobin (N. Zél.) 96, 8. Zac Plavsic (Kan.) 100