Zlato v cross country pre Čecha Kulhavého

Jaroslav KulhavýJaroslav Kulhavý Zdroj: SITA

LONDÝN - Čech Jaroslav Kulhavý získal zlatú medailu v horskej cyklistike v disciplíne cross country. Striebro si vybojoval Švajčiar Nino Schurter a bronz putuje zásluhou Marca Aurelia Fontana do Talianska.

Kulhavý, ktorého posledným cieľom bolo získať zlatú olympijskú medailu, nemohol uveriť, že vyhral. "Bolo to naozaj náročné. Celý deň sme išli na plný plyn. Dal som do toho všetko," povedal Kulhavý a dodal: "Toto bol naozaj dôležitý rok. Vyhral som Svetový pohár, majstrovstvá sveta a teraz olympijské hry."

Dvojnásobný olympijský víťaz v horskej cyklistike Francúz Julien Absalon musel kvôli defektu v 2. kole odstúpiť.  Podľa Absolona s najväčšou pravdepodobnosťou preteky začal už s poškodenou pneumatikou a po prvom zo siedmich 4,7 km okruhov mal stratu na lídra už 54 sekúnd. V druhom kole zlatý medailista z olympiád v Aténach a Pekingu z pretekov odstúpil.

"Potom, čo som dvakrát získal zlatú olympijskú medailu, nemalo zmysel sa trápiť a bojovať napríklad o 10. miesto," povedal Absalon.

Cross country: 1. Jaroslav Kulhavý (ČR) 1:29:07 h, 2. Nino Schurter (Švajč.) 1:29:08, 3. Marco Aurelio Fontana (Tal.) 1:29:32, 4. José Antonio Hermida Ramos (Šp.) 1:29:36, 5. Burry Stander (JAR) 1:29:37, 6. Carlos Coloma Nicolás (Šp.) 1:30:07, 7. Manuel Fumic (Nem.) 1:30:31, 8. Geoff Kabusch (Kan.) 1:30:43.