VIDEO Community Shield pre City po výhre nad Chelsea

Hráči City s trofejou Community shieldHráči City s trofejou Community shield Zdroj: SITA

LONDÝN - Víťazmi tradičného zápasu o anglický FA Community Shield, resp. anglický Superpohár, sa stali futbalisti majstra Manchestru City. Tí v súboji, ktorý tradične otvára sezónu, zdolali víťaza FA Cupu Chelsea Londýn 3:2.

Pozíciu mierneho favorita potvrdili "The Citizens", aj keď po prvom polčase prehrávali 0:1. O úvodný gól sa postaral v 40. min útočník "The Blues" Fernando Torres. V 42. min videl jeho spoluhráč Branislav Ivanovič červenú kartu a tak nastupovali zverenci trénera Manchestru Roberta Manciniho do druhého polčasu s početnou prevahou.

Vyrovnávajúci gól padol v 53. min z kopačky Yayu Tourého. Do vedenia sa dostali úradujúci šampóni Premier League presným zásahom argentínskeho legionára Carlosa Téveza v 59. min a o ďalších šesť minút zvýšil náskok City na 3:1 Samir Nasri. Záver duelu zdramatizoval striedajúci Ryan Bertrand, ktorému sa v 80. min podarilo zmierniť na konečných 2:3.

Chelsea - Manchester City 2:3 (1:0)
Góly: 40. F. Torres, 80. R. Bertrand - 53. Y. Touré, 59. Tévez, 65. Nasri, ČK: 42. B. Ivanovič (Chelsea)

• Zdroj: SITA, TASR, dailymotion