Sparta vyhrala nad Slováckom, Plzeň senzačne prehrala s Brnom

Marek Bakoš pred bránou BrnaMarek Bakoš pred bránou Brna Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Najväčším prekvapením 3. kola českej futbalovej Gambrinus ligy je prehra Viktorie Plzeň na domácej pôde s Brnom 2:3. O osude stretnutia rozhodol druhý polčas a dva góly hostí v priebehu dvoch minút. Viac ako 10 tisíc fanúšikov teda odchádzalo smutných. Slováci Ďuriš a Bakoš nastúpili v základnej zostave, v drese Brna sa radovali ich krajania Husár a Jurdík.

Naopak pozíciu favorita s prehľadom potvrdila Sparta Praha, ktorá zvíťazila nad Slováckom 4:1. Peter Grajciar hral 81. minút.

Hradec Králové - Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)
Góly: 28. Šisler - 6. Tecl, 3650 divákov
Dušan Uškovič (Hradec Králové) hral do 61. min a v 50. min dostal žltú kartu. Igor Obert a Karol Karlík (obaja Jihlava) odohrali celý duel. Obert videl v 61. min žltú kartu, Karlík dostal v 53. min žltú kartu.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:3 (1:1)
Góly: 9. V. Procházka, 50. Rajtoral - 19. Pernica, 73. Mezlík, 75. Halaška, 10 513 divákov
Michal Ďuriš odohral celý zápas, Marek Bakoš hral do 69. min, Matúš Kozáčik sedel na lavičke náhradníkov, Marián Čišovský (všetci Plzeň) nebol na zápasovej súpiske. Martin Husár odohral celé stretnutie, Milan Jurdík (obaja Brno) hral od 85. min.

1. FK Příbram - Mladá Boleslav 1:1 (1:0)
Góly: 11. Stříhavka - 64. Brunclík, 3627 divákov
Tomáš Hájovský odohral celý zápas a v 40. min dostal žltú kartu, brankár Jakub Rondzik (obaja Příbram) sedel na lavičke náhradníkov. Lukáš Opiela (Mladá Boleslav) sedel na lavičke náhradníkov.

1. FC Slovácko - Sparta Praha 1:4 (1:3)
Góly: 24. Trousil - 8. D. Pavelka, 13. Balaj, 43. Hušbauer, 50. V. Kadlec (z pok. kopu), 6532 divákov
Tomáš Košút odohral celý duel, Marek Kuzma (obaja Slovácko) sedel na lavičke náhradníkov. Peter Grajciar (Sparta Praha) hral od 81. min.

• Zdroj: športky, ts, SITA, TASR