Slovanistky výhrou nad Bobrujskom oživili postupové šance

Radosť SlovanistiekRadosť Slovanistiek Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalistky Slovana Bratislava dosiahli vo svojom druhom stretnutí kvalifikačného turnaja 4. skupiny o postup do hlavnej fázy Ligy majstrov na Pasienkoch víťazstvo nad bieloruským tímom Bobrujčanka Bobrujsk 3:2. "Belasé" si tak výrazne posilnili šancu obsadiť v skupine 2. miesto.

O troch bodoch pre Slovan rozhodla dvoma gólmi Fecková, víťazný zaznamenala po sóle v 83. minúte.

Dana Feckov

V prvom dueli favorizovaná poľská Unia Racibórz deklasovala na ihrisku v Senci Ekonomist Nikšič z Čiernej Hory 7:1 a suverénne tróni na čele skupiny. Z ôsmich štvorčlenných skupín v tejto fáze súťaže postúpia do vyraďovačky k 22 nasadeným tímom ôsmi víťazi skupín a dve najlepšie družstvá z druhých miest.

Hráčky Slovana nastúpia najbližšie vo štvrtok 16. augusta o 17.00 h opäť na bratislavských Pasienkoch proti najslabšiemu účastníkovi skupiny Ekonomistu Nikšič.

ŠK Slovan Bratislava - FC Bobrujčanka Bobrujsk 3:2 (1:1)
Góly: 39. Ondrušová (11 m), 63. a 83. Fecková - 28. Loginovová, 78. Buzinovová, ŽK: Mravíková, Hollá - Buzinovová

Slovan: Korenčiová – Hollá, Mravíková, Mittúchová, Vojteková – Antalová, Cerovská (89. Fatulová), Ondrušová, Rybárová (79. Pračková) – Šušková (61. Vargovčiková), Fecková

Slovanistky začali veľmi dobre, v 3. min si na prihrávku za obranu nabehla Šušková, spolu s bieloruskou brankárkou však obstrelila aj bránku. Aj v ďalšom priebehu mali loptu častejšie v moci domáce hráčky, ale vedenia sa ujala Bobrujčanka. V 28. min zaváhala brankárka Korenčiová, ktorá odkopom trafila Davidovičovú a jej strieľaný center dorazila do prázdnej brány Loginovová. O odpoveď sa snažila Cerovská, jej strelu po peknej akcii Ondrušovej gólmanka Novikovová vyrazila. V 39. min mali belasé výhodu pokutového kopu po zbytočnom faule obrankyne Bobrujčanky a Ondrušová ho s prehľadom premenila – 1:1. V nadstavenom čase prvého polčasu sa mohol domáci tím tešiť po druhý raz, no Mravíková hlavičkovala do žrde.

Lucia

Po prestávke začali obe družstvá opatrne, nikto nechcel spraviť chybu a inkasovať. Viac sa tlačili dopredu predsa len domáce, ktoré mali po centroch dve sľubné možnosti na skórovanie. V 63. min sa belasé dočkali. Fecková si výborne nabehla na roh Vojtekovej a hlavou upravila na 2:1. Fecková mohla onedlho zvýšiť, jej strelu z priameho kopu Novikovová s námahou vyrazila. Slovanistky mali aj naďalej hru pod kontrolou, v 78. min však nedokázali na pravej strane dostať loptu do bezpečia a po centri úplne voľná Buzinovová vyrovnala. V  83. min však Bielorusky zaváhali pri kope Slovana od brány a Fecková zakončila svoje sólo takmer od polovice ihriska s veľkým prehľadom – 3:2. V závere sa ešte slovanistky snažili pridať ďalšie góly, ktoré by mohli hrať veľmi dôležitú úlohu v konečnom účtovaní, ale bez úspechu.

Unia Racibórz - ŽKF Ekonomist Nikšič 7:1 (4:0)
Góly: 25., 58. a 71. Chinasová, 18. a 43. Tarczynská, 20. Ištóková, 52. Sýkorová - 89. Krivokapičová