Futbalistkám Slovana na postup nestačila ani výhra 8:0

Simona Fatulová (vpravo) a Irena Bjelicová Simona Fatulová (vpravo) a Irena Bjelicová Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Futbalistky Slovana Bratislava zvíťazili vo štvrtkovom záverečnom súboji kvalifikačného turnaja 4. skupiny Ligy majstrov 2012/2013 na Pasienkoch nad čiernohorským ŽKF Ekonomist Nikšič vysoko 8:0 (3:0). "Belasé" však napokon vytúžený postup nevybojovali.

Víťazom skupiny sa s plným počtom 9 bodov stal favorizovaný poľský tím Unia Racibórz. Z ôsmich štvorčlenných skupín v tejto fáze súťaže postúpili do vyraďovačky k 22 nasadeným tímom ôsmi víťazi skupín a dve najlepšie družstvá z druhých miest.

ŽKF Ekonomist Nikšič - ŠK Slovan Bratislava 0:8 (0:3)
Góly: 23. a 59. Fecková, 35. Fatulová, 45. Vargovčíková, 67. Čabarkapaová (vl.), 77. Balážiková, 84. Kujovičová, 90. Ondrušová. Rozhodovala: Martinezová (Šp.), ŽK: Kučová, Vidičová, Bjelicová - Mravíková.

Slovan: Horváthová – Hollá, Mravíková, Mittuchová, Vojteková – Ondrušová, Antalová (78. Kujovičová) – Rybárová, Fatulová (54. Cerovská), Vargovčíková (59. Balážiková) – Fecková

Podľa webovej stránky Slovana mala prvú veľkú šancu v 10. minúte Mravíková, ktorá po Vojtekovej centri z rohu hlavičkovala tesne vedľa. Hlavou to skúšala aj Vargovčíková, ale jej zakončeniu chýbala potrebná razancia. Hralo sa takmer bez prestávky na polovici Ekonomistu a v 21. minúte zahodila ďalšiu príležitosť Mravíková, ktorá z pár krokov prestrelila bránu. Krátko na to sa však belasé dočkali. Fecková nádhernou krížnou strelou nedala brankárke hosťujúceho tímu šancu – 1:0. V 35. minúte trafila spoza šestnástky presne k žrdi Fatulová a zvýšila na 2:0. V poslednej minúte prvého polčasu sa medzi úspešné strelkyne zapísala aj Vargovčíková po peknej kolmej prihrávke Ondrušovej.

Hneď v 48. minúte dopravila loptu do siete Mravíková, ale gól pre ofsajd neplatil. Skóre sa však opäť menilo o desať minút neskôr, keď Fecková poslala na bránu strieľaný center z veľkého uhla a lopta zapadla k vzdialenejšej žrdi – 4:0. Onedlho jej lob napodobnila už z výhodnejšej pozície v pokutovom území Cerovská a pridala piaty gól Slovana. Medzi strelkyne sa zapísali aj ďalšie dve striedajúce hráčky. Cerovská skórovala po nádhernom sóle a prihrávke Feckovej a Kujovičová sa presadila prízemnou strelou z vyše 20 metrov. Slovanistky sa zabávali hrou až do konca a ich triumf na konečných 8:0 ešte prikrášlila Ondrušová.

FC Bobrujčanka Bobrujsk - Unia Racibórz 0:5 (0:4)