VIDEO Bratislava privíta turnaj nádejí: Potreba konfrontácie

Mladí Slovanisti sa chystajú na turnaj o pohár primátora BratislavyMladí Slovanisti sa chystajú na turnaj o pohár primátora Bratislavy Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Bratislavský primátor Milan Ftáčnik spoločne s hokejovými osobnosťami Ľubomírom Višňovským, Zdenom Cígerom a trénerom mládeže bratislavského Slovana Michalom Ilčíkom predstavili II. ročník medzinárodného turnaja žiakov 7. ročníkov základných škôl, ktorý bude prebiehať v termíne 31. augusta - 2. septembra na ZŠ Ondreja Nepelu za účasti ôsmich tímov z Česka a Slovenska. Víťaz podujatia s názvom O Pohár primátora mesta Bratislava, získa do vitríny putovný pohár.

Vlani prišli rodičia mladých hokejistov Slovana Bratislava s myšlienkou zorganizovať medzinárodný turnaj, na ktorom si ich ratolesti preveria svoje schopnosti. Hlavné mesto sa tejto myšlienky okamžite chytilo, zastrešilo ju finančne aj organizačne a turnaj napíše o pár dní svoju druhú kapitolu.

"Vlani tu bola prvá šanca pre mladých hokejistov konfrontovať sa so súpermi zo zahraničia. Privítal som aktivitu rodičov, ktorí povedali: 'urobme niečo pre naše deti, aby nesedeli doma a športovali.' Pre chalanov, ktorí majú ambície, je dôležité, aby rástli a niektorí z nich sa v budúcnosti stali profesionálnymi hokejistami," povedal Ftáčnik, ktorí ocenil aktivitu rodičov. "Tí požiadali o partnerstvo mesto, ktoré poskytlo priestory. Som presvedčený, že urobíme skvelý turnaj," dodal Ftáčnik.

Mlad

Primátor Bratislavy tvrdí, že venovanie sa mládeži je cenná investícia do budúcnosti: "Nastavme si zrkadlo. Vidíme, čo sa našim hokejistom tento rok podarilo dokázať na MS, hoci sme to nečakali. Buďme však k sebe úprimní a robme veci lepšie. Mementom je samotná olympiáda v Londýne, ktorá nám zanechala odkaz, že na Slovensku nie je vytvorený dostatočný systém pre podporu športu. Treba začať s podporou talentov už od útleho veku. Sú to práve takéto turnaje, ktoré sú súčasťou pyramídy a môžu sa na nich zrodiť nové športové hviezdy."

Na brífingu nechýbal bývalý reprezentant a dlhoročný hráč Slovana so skúsenosťami z NHL Zdeno Cíger, ktorý sám prevádzkuje vlastnú hokejovú školu a venuje sa mládeži. Aj on privítal možnosť, aby sa chlapci predviedli na medzinárodnej úrovni: "Som rád, že sa takýto turnaj organizuje. Bodaj by ich bolo v budúcnosti čo najviac, pretože chalani potrebujú konfrontovať sa na medzinárodnej úrovni. Je to super myšlienka."

  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: športky, ts, SITA, TASR

Súvisiace články