VIDEO Slovan nerozhodne s Trenčínom, dva góly Depetrisa

David Depetris (vpravo) a Juraj HalenárDavid Depetris (vpravo) a Juraj Halenár Zdroj: SITA

TRENČÍN - Súperi mali do začiatku pred sebou rešpekt, takže na ihrisku dominovalo obojstranné stráženie sa. Trenčín sa prezentoval sympatickou kombinačnou hrou, útočné pokusy však väčšinou uviazli v defenzívnej pavučine hostí. Ofenzívna snaha oboch mužstiev končila v početných offsajdových pasciach, takže vážnych akcií pred bránami bolo ako šafránu.

V 28. min našla prihrávka oblúčikom v šestnástke nestráženého domáceho P. Mazana, ten však brankára neprekopol. V 33. min neotvorili skóre ani hostia, keď Milinkovičov gól neplatil pre ofsajd. Záver prvej polovice stretnutia bol hektický, v 41. min P. Mazan perfektne našiel pred bránou voľného Depetrisa, ktorý dôraznou strelou rozvlnil sieť. Domáci sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty rozhodca až príliš prísne posúdil súboj Lobotku s Milinkovičom pred trenčianskou bránou, domáceho hráča šokujúco vylúčil a nariadený pokutový kop Šebo využil na vyrovnanie skóre.

Aj pod vplyvom týchto udalostí pribudlo do hry po zmene strán viac napätia, nepribúdali však gólové šance, pretože zadné rady fungovali spoľahlivo. V 68. min rozhodca Vnuk po bežnom súboji pred pokutovým územím odpískal pre hostí priamy kop, z ktorého Milinkovič umiestnenou strelou získal pre Bratislavčanov jednogólový náskok. Trenčín sa však nevzdal a príkladne bojoval až do konca. V 81. min Hlohovského faul na Čögleya na hranici šestnástky arbiter potrestal pokutovým kopom, z ktorého Depetris nechytateľne zavesil a stanovil konečný výsledok na 2:2. Vzhľadom na priebeh zápasu je deľba bodov spravodlivá, húževnatí domáci sa snažili po celý čas o peknú útočnú hru, rutinérsky hrajúci hostia si počkali na ponúknuté šance, ktoré aj využili.

AS Trenčín - Slovan Bratislava 2:2 (1:1)
Góly: 41. a 82. Depetris (druhý z 11 m) - 44. Šebo z 11 m, 68. Milinkovič. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Mondek, P. Mazan, Kleščík - Milinkovič, Kolčák, Hlohovský, Čermák, ČK: 43. Lobotka (Trenčín) za faul v gólovej príležitosti, 3521 divákov.

AS Trenčín: Volešák - Mondek (80. Malec), Da Silva, Kleščík, R. Mazáň - Lobotka - P. Mazan (71. Frimmel), Diaz, Štefánik (46. Čögley), Holúbek - Depetris

Slovan Bratislava: Putnocký - Pauschek (46. Bagayoko), Gorosito, Kolčák, Lukšík - Kopúnek - Peltier, Halenár (80. Čermák), Milinkovič (78. Piroska), Hlohovský - Šebo

Adrián Guľa, tréner Trenčína: "V prvej štyridsaťminútovke sme dokázali dostať súpera pod tlak a strelili sme aj vedúci gól, tento náskok sme však ešte do polčasovej prestávky stratili. Za obrovskú húževnatosť v druhom polčase si naše mužstvo zaslúži obrovskú pochvalu, keď aj v oslabení a po ďalšom inkasovanom góle dokázalo ešte vyrovnať a vybojovať aspoň cennú remízu."

Samuel Slovák, tréner Slovana: "Mrzí nás, že vzhľadom na priebeh zápasu odchádzame iba s jediným získaným bodom, pretože v druhom polčase sme hrali v početnej výhode a navyše sme ešte o jeden gól viedli. Vedeli sme však, že Trenčín má kvalitné mužstvo a vie predvádzať peknú kombinačnú hru na svojom umelom trávniku."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv